SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 13-10-2021 14:14   Güncelleme : 13-10-2021 14:17

Şehadetinin Üçüncü Gününde Anıldı

Şehit polis memuru Fatih Doğan, şehadetinin üçüncü gününde mevlid-i şerifle anıldı.

Şehadetinin Üçüncü Gününde Anıldı

Suriye’nin Azez ilçesine bağlı Mare Bölgesinde PKK/PYD terör örgütünün Polis Özel Harekât aracına yaptığı güdümlü füze saldırısı sonucu şehit olan Özel Harekât Polisi Fatih Doğan, şehadetinin üçüncü gününde mevlidi-i şerifle anıldı.

Şehit Özel Harekât Polisi Fatih Doğan’ın ailesi tarafından düzenlenen mevlit programına Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, kurum amirleri, emniyet ve jandarma personeli ile şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.    

Öğle namazının ardından başlayan mevlit programında, müftülük görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve mevlid-i şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Eller semaya kaldırılarak aziz vatanın mukaddesatı, milletin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden Şehit Özel Harekât Polisi Fatih Doğan başta olmak üzere, vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitler dualarla anılarak, Allah’tan rahmet dilendi.

Okunan mevlid-i şerif sonrası Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyeleri, vatan, millet ve mukaddesat uğruna şehadet makamına erişen şehit Fatih Doğan’a Allah’tan rahmet dileyerek, şehidin babası Mehmet Doğan’a başsağlığı ve sabır diledi.