ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 27-03-2022 21:45

Şehit Güleş, Mevlid-i Şerifle Anıldı

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Güleş, şehadetinin 3. gününde mevlid-i şerifle anıldı.

Şehit Güleş, Mevlid-i Şerifle Anıldı

24 Mart 2022 günü İzmir Hava Eğitim Komutanlığı emrinde görevli iken eğitim alanında silah kazası sonucu şehit olan Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş, şehadetinin üçüncü gününde mevlid-i şerifle anıldı.

Şehit Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş’in ailesi tarafından Adıyaman merkeze bağlı Doyran Köyünde düzenlenen mevlit programına, şehidin ailesi başta olmak üzere, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi ve vatandaşlar katıldı.         

Öğle namazına doğru başlayan mevlit programında, Müftülük görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Vatan, bayrak, ezan, namus ve mukaddesat uğruna canlarını feda eden şehit Uzman Çavuş Mahmut Güleş ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Vali Mahmut Çuhadar, Şehit Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş’in kardeşlerine başsağlığı ve sabır dileyerek, yalnız olmadıklarını ve devlet olarak her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Bilal KaradağBilal Karadağ