GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 23:12

Şehit Olan Askere Son Görev

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Dündar memleketi Yozgat’ın Yerköy ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Olan Askere Son Görev

Adana'da, 2 askerin şehit olduğu trafik kazasında yaralanan, kaldırıldığı Adana Şehir Hastanesi'nde 29 gün sonra şehit olan 27 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar, memleketi Yozgat’ın Yerköy ilçesinde düzenlenen cenaze töreni sonrasında şehitlikte toprağa verildi.

Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar için ilk tören görev yaptığı Adana’da İl Jandarma Komutanlığı'nda yapıldı. Daha sonra memleketi Yozgat’ın Yerköy ilçesine getirilen Şehit Muharrem Efendi Dündar için Molla Hüsrev Camiinde cenaze töreni düzenlendi. 
 

Cenaze törenine, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Yozgat Valisi Ziya Polat, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, J. Genel Komutan Yardımcısı Korg. Halis Zafer Koç, J ve Sahil Güvenlik Akademi Başkanı Tuğg. Murat Bulut, şehidin ailesi, il ve ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin eşi Kübra Dündar ve yakınları güçlükle ayakta durabildi.  Cenaze namazının ardından şehit Muharrem Efendi Dündar, Yerköy şehitliğine götürülerek, toprağa verildi.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ