GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 16:18

“Şehitlerimizi Rahmetle ve Minnetle Anıyoruz”

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Osman İzci; “Aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

“Şehitlerimizi Rahmetle ve Minnetle Anıyoruz”

Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Osman İzci, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan İzci mesajında şunları kaydetti:

“Bugün, tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman Ordumuzun en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yılına ulaşmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihine damga vurmuş eşine az rastlanır büyük bir kahramanlık destanıdır. Milletimizin azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.

Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehit ve gazilerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Mehmet Akif Ersoy dizelerinde değindiği gibi, ‘Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.’ Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlık, ölçülemeyecek kadar kıymetli ve değerlidir. O ‘Kınalı kuzular’ Çanakkale Zaferi’ni tarihimize altın harflerle yazmışlardır.
Çanakkale tarihinin değiştiği; üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, özgürlüğümüzü, vatan sevgimizi, birlik ve bütünlüğümüzü, kahraman askerlerimize borçluyuz.

Bu vesileyle, milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

 

Bilal KaradağBilal Karadağ