YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:28   Güncelleme : 31-03-2021 17:28

Şehre ‘Ay-Yıldız’ Gerdanlık

Altınşehir Üniversite Kavşağı'na yapılması için halka sunulan 5 proje içerisinden en çok oyu alan anıtın, yeni yerine dikilmesi için çalışmalara başlanıldı.

Şehre ‘Ay-Yıldız’ Gerdanlık

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan ve kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete giren Altınşehir Mahallesi’ndeki farklı seviyeli köprülü kavşağın üstünde bulunan Üniversite Kavşağına anlamlı bir anıt dikmeyi amaçlayan Adıyaman Belediyesi, belirlediği 5 projeyi halka sunarak en çok oyu alan simgeyi kavşağa dikeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz aylarda belediyenin web sitesinden yapılan anketle belirlenen ay yıldızlı tasarımın kavşağa yerleştirilmesi için çalışmalara başlanıldı.

Uzmanlar tarafından hazırlanan ülke ve şehir temalı 5 tasarım içerisinden en çok beğenilen ay-yıldızlı tasarımın hazırlığına anketten hemen sonra başladıklarını söyleyen yetkililer, zemin betonun döküldüğü ve anıtın önümüzdeki hafta içerisinde yerine monte edileceğini dile getirdi.

Vatandaşlar ise şehrin en güzel noktalarından birisinin, yine en güzel tema olan ay-yıldız ile daha da güzelleşeceğini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.