SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 29-05-2022 00:50   Güncelleme : 29-05-2022 01:07

Sel Felaketi: En Az 15 Ölü!

Çin'in güneyindeki sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde en az 15 kişi öldü.

Sel Felaketi: En Az 15 Ölü!

Xinhua'nın haberine göre, Wuping ilçe bilgi ofisine, Çin'in doğu kıyısına yakın Fujian eyaletinde toprak kayması nedeniyle iki binanın çökmesi sonucu sekiz kişi öldü. Çöken binalardan birinin fabrika, diğerinin ise konut olduğu belirtildi. 

Devlet yayıncısı CCTV, çevrimiçi olarak yayınlanan bir raporda, Çin'in güneybatısındaki yaklaşık 1.200 kilometre uzaklıktaki Yunnan eyaletinde beş kişinin öldüğünü ve üçünün kayıp olduğunu duyurdu.

Yetkililer, Cuma günü Guangxi bölgesindeki Xincheng ülkesinde üç çocuğun sel suları tarafından sürüklendiğini söyledi. Bunlardan ikisi öldü, biri hayatta kaldı.

Fırtına, Vietnam sınırının yaklaşık 130 kilometre kuzeyindeki Yunnan'ın Qiubei ilçesinde yollara, köprülere, telekomünikasyon ve enerji tesislerine zarar verdi.

Kıyı kenti Xiamen'den yaklaşık 210 kilometre içeride bulunan Wuping ilçesinde Perşembe akşamı şiddetli yağmur başladı.

İnternette yayınlanan videoda caddelerin çamurlu sular altında kaldığı ve bazı yolların kısmen sular altında kaldığı görülüyor.

Devlet medyası, fırtınanın ekinlere zarar verdiğini, elektriği kestiğini ve ilçedeki 39 evi yıktığını duyurdu. 1.600'den fazla kişi tahliye edildi.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ