SİYASET
Giriş Tarihi : 17-06-2021 16:32   Güncelleme : 17-06-2021 16:32

Şentop, Soylu ile Görüştü

TBMM Başkanı Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile mecliste görüştü.

Şentop, Soylu ile Görüştü

Soylu, öğle saatlerinde TBMM'ye gelerek Şentop’u makamında ziyaret etti. Önceden basına haber verilmeyen ziyaret yaklaşık 1.5 saat sürdü. 

Ziyarete ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Akşam saatlerinde TBMM Resmi Twitter hesabından, ''TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul etti'' bilgisi ile görüşmeden bir fotoğraf paylaşıldı Görüşmeye ilişkin başkaca resmi açıklama yapılmadı. 

Bu arada, bazı medya mensuplarının sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda ''Soylu'nun, 10 bin dolar alan siyasetçi konusunda bilgi aktardığı''na yer verildi. 

CHP Liderinin sözleri 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 15 Mayıs'taki grup toplantısında şunları söylemişti:

''Düşünün, bir ülkenin İçişleri Bakanı çıkar televizyonlara der ki: 'Bir siyasetçiye her ay ben 10 bin dolar rüşvet gittiğini, para gittiğini biliyorum.' Ben söylemiyorum, siz de söylemiyorsunuz, 600 milletvekili de söylemiyor...  Söyleyen ülkenin içişleri bakanı. Neyse, sonuçta bütün CHP milletvekilleri -ben de dahil- TBMM Başkanı’na bir dilekçe verdik. Dedik ki, '600 milletvekili töhmet altındadır kim bu siyasetçi açıklasın.' Değerli arkadaşlarım, 27 Mayıs 2021'de İçişleri Bakanı’na, TBMM Başkanı yazı yazdı. Kim bu siyasetçi? Aradan 15 günden fazla zaman geçti, tık yok.'' 

Kaynak: Ajans Bizim