AFET
Giriş Tarihi : 23-05-2022 12:29

Şiddetli Fırtına: 1 Kişi Öldü, 40 Kişi Yaralı

Almanya'nın batısında dün etkili olan şiddetli fırtına en az bir kişinin ölümü, 10'u ciddi olmak üzere 40 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Şiddetli Fırtına: 1 Kişi Öldü, 40 Kişi Yaralı

Ülke basınındaki haberlere göre, uzak batıdaki Wittgert kasabasındaki 38 yaşındaki adam, su basan bir mahzende elektrik çarpması sonucunda düşmeye bağlı yararalanmalardan öldü.  

Polis, Frankfurt ile Hamburg arasında yaklaşık 150 bin nüfuslu Paderborn kasabasında 40'a kadar kişinin yaralandığını açıkladı. Bölge genelinde demiryolu ve karayolu ulaşımı kesintiye uğradı.

Yakınlardaki Hellinghausen'de sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir kilise kulesinin çatısından bir çan kulesinin söküldüğü, kalıntılarının kilise bahçesine dağıldığı görülüyor.

Polis, Paderborn'da ağaçların devrildiğini veya ikiye ayrıldığını ve ayrıca rüzgarlar tarafından kiremitlerden temizlenmiş çatıları gösteren görüntüler yayınladı.

Şehir polisinden yapılan açıklamada, "Fırtınada en az 10'u ağır olmak üzere yaklaşık 40 kişi yaralandığını" belirtti. Açıklamaya göre, “Fırtınada örtü ve yalıtım kilometrelerce uzağa uçtu. Çok sayıda çatı fırtınadan parçalandı veya hasar gördü. Birçok ağaç arabaların üzerine devrildi ve hasar meydana geldi." 

Alman Meteoroloji Servisi, fırtınalı havanın devam edeceğini bildirdi.  Polis ise fırtınanın etkili olduğu yerlerde evde kalınmasını istedi. 

Meteorologlar, şiddetli fırtınanın, Afrika'dan gelen sıcak havanın kuzey Avrupa'dan aşağı doğru hareket eden nispeten daha soğuk havayla karşılaşmasından kaynaklandığını belirtiyor. 

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ