GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-12-2021 12:22   Güncelleme : 23-12-2021 12:22

Silah Zoruyla Gasp Ettiler.

ABD Temsilcisi üyesi Mary Gay Scanlon'un Philadelphia'daki bir parkta iki adam tarafından silah zoruyla gasp edildi.

Silah Zoruyla Gasp Ettiler.

FBI ve eyalet polisi, 62 yaşındaki Scanlon'u gasp ettiğinden şüphelenilen adamları arama çalışmalarını hızlandırdı. Delaware eyalet polisi, olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 

Ülke basınında yer alan haberlere göre, olay sırasında, Pennsylvania'nın 5. bölgesinin temsilcisi bir Demokrat olan Scanlon, Philadelphia'nın güneyindeki FDR Park'ta spor aracına doğru yürürken gasp edildi.

Yaşları 20-30 arasında olduğuna belirtilen silahlı kişiler, konuşma bahanesiyle kongre üyesinin yanına yaklaşarak, arabasının anahtarını istediler. Polis, adamlardan birinin Scanlon'un arabasıyla uzaklaştığını ve diğerinin onu başka bir araçla takip ettiğini söyledi. 

Polis, Scanlon'un bazı kişisel ve işle ilgili belgelerinin de çalınan araçta olduğunu belirtti. Polis yetkilileri, Scanlon'un bir politikacı olarak hedef alınıp alınmadığı konusunda açıklama yapmadı. 

Scanlon, Temsilciler Meclisi'nin  yargı ve kural komitelerinde görev yapıyor, aynı zamanda da Meclis Yönetim Komitesi'nin Başkan Yardımcısı.

Scanlon'un ofisindan yapılan açıklamada, Kongre üyesinin olayda fiziksel bir zarar görmediği belirtildi ve yetkililerin hızlı hareketinden dolayı teşekkür edildi. 

Philadelphia Belediye Başkanı Jim Kenney, bir tweette "Herkes şehrimizde güvende hissetmeyi hak ediyor ve ne yazık ki bu yıl her zaman böyle olmadı" dedi.

Kaynak: Ajans Bizim