GENEL
Giriş Tarihi : 03-06-2021 09:54   Güncelleme : 03-06-2021 10:07

Sınav Yerine Kura Yöntemi

Devlet Su İşleri (DSİ) kurumuna, 2021 ve 2022 yıllarında, bazı alanlara yönelik işçi alımında kura yöntemi uygulanabilecek.

Sınav Yerine Kura Yöntemi

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nde bazı alanlarda istihdam edilecek işçilerin alımında iki yıl sınav yerine kura yöntemi uygulanacak.  

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e bir geçici madde eklendi.  

Buna göre, 2021 ve 2022 yıllarında DSİ'de istihdam edilecek temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alıncak işçiler sınava tabi tutulmaksızın belirlenebilecek.  

Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayısının dört katı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenecek. DSİ Genel Müdürlüğünce yapılacak değerlendirme sonucunda, asıl adaylardan şartları taşımayanların yerine, aranan şartlara uygun yedek adaylar sırasıyla işe alınacak.  

Kaynak: Ajans Bizim