SİYASET
Giriş Tarihi : 02-10-2020 10:59   Güncelleme : 13-11-2020 17:07

“Siyasetçi Omurgalı, Karakterli Olmalı”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Genel Başkanı Emanullah Gündüz, Kobani olaylarını ve HDP'ye operasyonu değerlendirdi.

“Siyasetçi Omurgalı, Karakterli Olmalı”

YDP Lideri Gündüz yaptığı açıklamada, “HDP isyan çağrısı yapmıştır, operasyon doğrudur hatta geç bile kalınmıştır” dedi.
Genç Lider Gündüz, “Kobani olaylarının bahane edilerek Türkiye'de iç savaş çıkartılmak istendi” diyerek, şunları dile getirdi:

“HDP demokratik gösteri çağrısı yapmamıştır. HDP PKK'nın isteği üzerine isyan çağrısı yapmıştır. DAEŞ Kobani'den önce de Irak'ta, Suriye'de Kürt yerleşim yerlerini ele geçirdi, ama PKK HDP onlar için isyan çağrısı yapmadı. Burda Kobani'nin bahane edilerek Türkiye'de iç savaş çıkartılmak istendiğini görüyoruz. 6-8 Ekim olaylarında 46 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bunu fiili olarak gerçekleştiren terörist ne kadar suçlu ise, onu isyana teşvik eden ona yardım yataklık edip fikri destek ve propaganda desteği sunan takım elbiseli fikri teröristler de o kadar suçludur ve cezalarını çekmelidirler."

“Siyasetçi Omurgalı, Karakterli Olmalı”

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’na da yüklenen Gündüz, siyasi namusa dikkat çekerek, “Dün başbakanken HDP ile savaşan Sayın Davutoğlu, bugün HDP'yi destekleyerek siyasi namusunu lekelemiştir” diyerek, tepkisini şu şekilde ortaya koydu:

"Halk olarak dün ne olduğunu ne yaşandığını gördük ve bugün de olanları görmekteyiz. Siyasetçi omurgalı karakterli olmalı ve siyasi namusuna sahip çıkmalıdır. Dün başbakan olduğu zaman HDP ile savaşan ve PKK'nın ölüm listesine alınan Sayın Davutoğlu'nun bugün HDPye destek olması bizi üzmüştür. Çünkü biz dün ona oy verdik, destek olduk, ilk fırsatta HDP'den üç oy almak için siyasi namusunu kirletmiş olmasını şaşkınlıkla izledik.”  

“HüdaPar'ın Hakkını Teslim Etmek ve Teşekkür Etmek Görevimizdir."

Emanullah Gündüz, asker, polis güvenlik güçlerimize ve güvenlik korucularımıza özellikle HüdaPar'a dikkat çekerek, HüdaPar camiasına teşekkür edip şu şekilde konuştu:

"Kobani bahanesiyle yapılan isyanda HüdaPar il ve ilçe başkanlıkları da hedef alındı. PKK silahlı bir örgüt ama HüdaPar silahlı örgüt değil. Buna rağmen bile PKK'nın serserilerine karşı kısa sürede organize olup onlarla mücadele ettiler. Onlara karşı dik durdular. HüdaPar'ın cesur ve vatansever duruşu ile PKK birkaç gün içinde geri adım atıp ateşkes istedi. 6-8 olaylarında HüdaPar'ın hakkını teslim etmek ve teşekkür etmek vatandaşlık olarak görevimizdir."