GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-09-2021 16:06   Güncelleme : 04-09-2021 16:06

Siyasilerden Sivas Kongresi Mesajları

Siyasi parti liderleri Sivas Kongresi’nin 102. yıl dönümü mesajları yayımladı

Siyasilerden Sivas Kongresi Mesajları

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk milletinin bağımsızlığından, bayrağından ve vatanından asla vazgeçmeyeceğini dünyaya ilan eden kararların alındığı Sivas Kongresi’nin, millet için tarihi bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Her türlü imkansızlık arasında Sivas Kongresi’nde ortaya konulan irade ve azimle birliğini, beraberliğini muhafaza eden Türk milletinin, İstiklal Mücadelesini zaferle sonuçlandırdığını hatırlatan Erdoğan, “Biz de bugün her adımımızı Sivas Kongresi’nde alınan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan kararlara bağlılık şuuruyla atıyoruz” dedi. 

Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletin, ekonomik ve siyasi bağımsızlığından asla ödün vermeden azimle çalışmaya devam ettiklerini belirten Erdoğan, mesajını şöyle sürdürdü:

“Aziz milletimizin iradesini her şeyin önünde tutarak, milli sınırlar içerisindeki vatan toprağının her karışına sahip çıkarak, 2023 hedeflerimiz ile 2053 ve 2071 vizyonlarımızı gerçekleştirmek için büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzü emin adımlarla sürdürüyoruz.

Sivas Kongresi’nin 102. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, Kongre’ye ev sahipliği yapan Sivaslıları ve tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Kılıçdaroğlu ve Akşener’in mesajları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından “Milletimizin bağrından çıkan Kuvayi Milliye ruhunun ve tam bağımsızlık ülküsünün güçlü bir irade ile belirdiği Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş mücadelesi veren kahramanlarımızı minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” paylaşımında bulundu. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de paylaşımında, “Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde; ‘Ya istiklal ya ölüm!’ diyerek, mMilletimizi topyekûn kurtuluşa inandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Millî Mücadele kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. 

Kaynaak: Ajans Bizim