SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 12-05-2022 15:03   Güncelleme : 12-05-2022 15:42

SON DAKİKA: 11 Kişiyi Taşıyan Uçak Düştü!

Kamerun’da içinde 11 kişi bulunan özel bir firmaya ait bir uçağın ormanlık bir alana düştüğü bildirildi.

SON DAKİKA: 11 Kişiyi Taşıyan Uçak Düştü!

Kamerun Ulaştırma Bakanlığı, hava kontrol servisinin uçakla radyo bağlantısını kaybettiğini ve daha sonra uçağın yerinin başkent Yaunde’den yaklaşık 150 km uzaklıktaki Nanga Eboko’da ormanlık bir alanda belirlendiğini duyurdu.

Ulaştırma Bakanlığından adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, uçağın düştüğünü doğruladı ve kurtarma ekiplerinin yolcuları aradığını söyledi.

Aynı kaynak, Cameroon Oil Transportation Company (COTCO) adlı şirket tarafından kiralanan uçağın, Kamerun ile komşu Çad arasındaki bir petrol boru hattının bakımını yapacak ekibi taşıdığını belirtti.

Kamerun’da en son uçak kazası 4-5 Mayıs 2007 gecesi meydana gelmiş ve Kenya Airways’in Douala-Abidjan seferini yapan bir Boeing 737-800 uçağı, havalanmasından sonra denizde düşmüştü. 34’ü Kamerunlu olmak üzere toplam 114 kişi hayatını kaybetmişti.

Sivil Havacılık Kurumu, üç yıl sonra, kazanın pilot hatası yüzünden meydana geldiğini, pilotun uçağın tehlikeli biçimde yan yatışını fark etmekte gecikince uçağı zamanında düzeltemediğini açıklamıştı.

O zamandan beri Kamerun’da, küçük çaplı kazalar dışında büyük ölümlü uçak kazaları meydana gelmedi.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ