SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2020 10:56   Güncelleme : 18-11-2020 14:25

Söyleyecek Çok Sözümüz Yapacak Çok İşimiz Var

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kâhta İlçe Başkanlığı'na yeniden seçilen Bedir yeni ve yönetimine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Söyleyecek Çok Sözümüz Yapacak Çok İşimiz Var

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Teşkilat Başkanı Emrah Bulucu ve Kahta ilçe Koordinatörü M.Burak Doğan’ın da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Başkan Dağtekin, Kahta 7. Olağan Kongresi’nin muhteşem bir atmosferde gerçekleştiğini belirterek yeniden seçilen İlçe Başkanı Bedir Yeni  ve yeni dönemde görev alacak tüm yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

İlçe kongreleri sonrası, il kongresi sürecine girdiklerini anımsatan Dağtekin “Genel Merkezimiz kongremizi 21 Kasım olarak belirledi. Kongremize yönelik hazırlıklarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz.  İl kongrelerimiz sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan özellikle kongrelerinin tamamına yakınına katılması gibi arzuları vardı. Şuana kadar büyükşehirlerde yapılan kongrelere katılan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın program taslağında Adıyaman’ da var. İnşallah netlik kazandığında bu müjdeyi kamuoyu ile paylaşacağız. Malumunuz olduğu üzere her seçim döneminde AK Parti’mize şampiyonluklar kazandıran Adıyaman’ımız son yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde İl Belediye Başkanlığı sıralamasında en fazla oy alan 5 il içerisinde 4’üncü, il genel meclis üyesi seçimlerinde Türkiye genelinde en fazla oy olan 5 il içerisinde 2’nci, Belde Belediyeleri sıralamasında ise Akıncılar Belde Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, aldığı oy oranı bakımından Türkiye 3'üncüsü olmuştu.  Sayın Cumhurbaşkanımız,  hem ahde vefaya hem de bu detaylara  önem veren bir lider. İnşallah pandemi koşulları el verdiği ölçüde Sayın Cumhurbaşkanımızın Adıyaman’a geleceğini umut ediyoruz” dedi.  

Konuşmasında AK Parti’nin iktidara gelişin 18. Yılı olduğunu da hatırlatan Dağtekin “ 3 Kasım bizim için çok çok önemli. Biz 19 yıllık bir siyasi hareketiz. 3 Kasım ise iktidara gelişimizin 18. Yılı. 18 yıl önce Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, sıkıntılar ve problemlerin yanı sıra o dönemlerde vesayet odaklarının adeta milletin üzerinde gölge oluşturduğu günlerden bugünlere geldik.  Türkiye bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bambaşka bir yerde. Ve şunu diyoruz;  dünün sorunları vardı, onlara çözümler ürettik. Geldiğimiz noktada ise yarına dair beklentilerimiz var. Bu beklentilere dair söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var. Dolayısıyla bu kongrelerimizle vefakâr, fedakar AK kadrolarımızı yeni arkadaşlarımızla takviye ederek inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Yine 3 Kasım’da ‘Her Üye Bir Fidan, Bir Milyon Yeni Üye’ programımız vardı. Adıyaman’da da fidan dikeceğimiz alanları da belirlemiştik. Ancak İzmir depreminden dolayı bu etkinliğimizi ileri bir tarihe erteledik. Bu vesile tekrardan İzmir depreminde yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Rabbim, milletimizi bu musibetlerden muhafaza eylesin” diye konuştu.

Öte yandan ‘Gönül Seferberliği’ kapsamında başlatılan yeni üye çalışmalarına yönelik açıklamalarda da bulunan Dağtekin “ Kongrelerimizle birlikte yenilenen kadrolarımız,  bu heyecanla inşallah hedeflediğimiz 14 bin üye sayısına ulaşacağız. Tüm teşkilatlar olarak bu süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Elbette gönül seferberliği derken bunu sadece yeni üye kayıtları olarak algılamamamız gerekiyor. Her bir hemşehrimiz kafasını kaldırdığında AK Partili herhangi bir teşkilat mensubumuzu görecek, vatandaşımıza dokunduğunda da derdini, heyecanını paylaşan, bugüne kadar olduğu gibi, varsa bir sıkıntısı ona çözüm üreterek gayret gösteren bir teşkilat mensubumuzla temas etmiş olacak. Dolayısıyla böyle bir seferberlik halinde olmamız gerekiyor.  Yine bu süreçte kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Ancak aslolan bu davaya küsülmemesidir, kırılmamasıdır. Bunların hiç biri  sayın liderimizin o büyük hedeflerinin önünde değildir.  Dünyaya yeni bir bakış getiren, geçmişimizdeki ideallerimizi ve hedeflerimizi bu asrın bakışıyla tekrar insanlığın hizmetine sunan, merhameti, insanlığı, hoşgörüyü, mazlumun elinden tutmayı, zalime karşı dik duran Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı küresel çapta yapılan kirli  plan, projelere yedirmemeliyiz. Zira liderimiz öyle bir zemin inşa etti ki "Erdoğansız Türkiye" denklemi kurma plânından vazgeçmeyenlerin ezberleri, dün olduğu gibi bugün ve yarın da bozulmaya mahkûm olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Kahta ilçe başkanımız Bedir Yeni ve yeni dönemde görev alan tüm yönetim kurulu üyelerimize hayırlı çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı.