SPOR
Giriş Tarihi : 04-09-2021 00:58   Güncelleme : 04-09-2021 00:58

Sporcular ‘İstanbul’u Koşuyorum'da Yarışacak

Pazar günü 1250 sporcu ‘'İstanbul’u Koşuyorum’'da yarışacak.

Sporcular ‘İstanbul’u Koşuyorum'da Yarışacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen “İstanbul'u Koşuyorum” serisinin Caddebostan etabı, Colour Run temasıyla ilk defa 5 Eylül Pazar günü koşulacak.10 kilometrelik parkurda saat 09.00’da başlayacak yarışın üç farklı noktasında sporculara tüplerle renkli boyalar püskürtülecek. Böylece parkurun bitiş noktasına gelene kadar sporcular farklı renklere bürünmüş olacak. 

Her bir etabı İstanbul’un sembol noktalarında gerçekleştirilen “İstanbul’u Koşuyorum” yarışları, bu yıl dört etaptan oluşacak. 3 Temmuz’da koşulan Kadınlar Günü koşusunun ardından 2021’in ikinci yarışı olan etap, bin 250 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek. Colour Run konseptiyle koşulacak yarıştaki dereceler, elektronik zamanlama çipleri ile ölçülecek. Etkinlik alanına HES kodu ile giriş yapacak sporcular, start alana kadar maske takacak. Yarışı maskesiz koşacak sporculara varış noktasında yeni maske verilecek.

Yarış parkuru, Caddebostan Parkı’ndan başlayacak, Tan Sokak’tan dönüş yaparak Bağdat Caddesi’nden geçecek. Ardından Kızıltoprak’tan tekrar dönerek sahil yolundan devam edecek. Yarış, başladığı yerde son bulacak.

‘İstanbul’u Koşuyorum’, Türkiye'de yol yarışları katılımcı sayılarını arttırabilmeyi ve yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemeye hedefliyor. Rengarenk görüntülerin ortaya çıkacağı Caddebostan etabının ardından, 26 Eylül’de Eylül Bakırköy, 14 Kasım’da da Esenyurt etapları da renkli ve eğlenceli temalarla koşulacak.

Kaynak: Ajans Bizim