YEREL
Giriş Tarihi : 26-08-2021 12:11   Güncelleme : 26-08-2021 12:11

Su Kaynakları Zenginleştiriliyor

Adıyaman'da, şehir merkezindeki su kaynakları zenginleştiriliyor.

Su Kaynakları Zenginleştiriliyor

Geleceğin en büyük tehlikesi olarak görünen kuraklığın sebep olacağı susuzluğa karşı ciddi politikalar yürüten Adıyaman Belediyesi, şehir merkezindeki su kaynaklarını zenginleştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Son yıllarda kaynağında büyük azalma görünen suyun gelecekte de en ciddi sorunlardan bir tanesi olacağını belirtilen ve bu konuda her fırsatta vatandaşları uyararak su tasraafu tavsiyesinde bulunan Adıyaman Beleidye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, şehir merkezindeki su kaynaklarını zenginleştirmek için ciddi çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Özellikle yaz mevsiminde artan su sorununa çare olması için daha önce şehir merkezinde birçok noktada yaptırdığı sondajla, orta refüj ve bahçe kaynaklarının içme suyu kullanılmadan sulanmasını sağlayan Adıyaman Belediyesi, şimdi de eski Çukobirlik civarında mülkiyeti hayırsever bir işadamına ait olan noktada su sondajı yaparak, şehir merkezindeki su kaynaklarının sayısını arttırmaya devam etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, böyle önemli bir çalışmaya destek veren hayırsever işadamına teşekkür ederek, “Bugün, mülkiyeti hayırsever bir işadamımıza ait olan bu noktada belediyemiz tarafından sondaj yapıldı. Yapılan sondaj neticesinde 200 metrede saniyede 25-30 litre su kapasiyesine sahip bir kuyu açıldı. İnşallah bu kuyu sayesinde birçok noktadaki su ihtiyacı karşılanacak” dedi.