GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 10:50   Güncelleme : 23-03-2021 14:25

“Tarihimizin Yegâne Tanıklarıdır”

Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Çelik Yaşlılar Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, yaşlılar için “Tarihimizin Yegâne Tanıklarıdır” dedi

“Tarihimizin Yegâne Tanıklarıdır”

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, “18-24 Mart Yaşlılar Haftası” münasebetiyle yayımladığı mesajında; “Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız için eskiden, aklı başında olan, iradesi elinde olan anlamındaki ‘ihtiyar’ kelimesi kullanılırdı. Bu kelime bizim kültürümüzde yaşlılarımıza verilen değerin açık bir göstergesidir. Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da en az o kadar önemlidir bizim için. Peygamber Efendimiz (SAV), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş "Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır.

Yaşlılarımız geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran yakın tarihimizin yegâne tanıklarıdır. Yaşlılarımız hem aile bağlarımızın hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bir toplumun hafızası olarak gelenek ve göreneklerini, milli ve manevi değerlerini kuşaktan kuşağa aktaran yaşlılarımızın karşılaştığı sorunların çözümü ve en aza indirgenmesi bakımından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Hanımefendinin himayelerinde bakanlığımızca gerekli tedbirler alınmaktadır.

Pandemi sürecinde VEFA Sosyal Destek Grupları ve Huzurevi ile Bakım Merkezlerimizde Yaşlılarımıza yönelik geliştirdiğimiz hizmet politikaları ile tüm dünyaya yaşlılarımızla ilgili aldığımız tedbirler noktasında örnek model olarak yaşlılarımızın bizler için ne kadar değerli olduğunu göstermiş olduk.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nı Kutluyor, ellerinden öpüyorum. Tüm yaşlılarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.