TARIM
Giriş Tarihi : 04-01-2022 22:06   Güncelleme : 04-01-2022 22:06

“Tarım; Bugünün, Geleceğin En Önemli Sektörü”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptığı ziyarette bugünün ve geleceğin en önemli sektörünün tarım sektörü olduğunu söyledi

“Tarım; Bugünün, Geleceğin En Önemli Sektörü”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,  bugünün ve geleceğin en önemli sektörünün tarım sektörü olduğunu belirterek,  “Ülke olarak sadece kendi vatandaşlarımızı değil, dünyayı besleyecek potansiyele sahibiz” dedi.

5 Ocak Adana'nın Kurtuluş Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Adana'ya gelen Hisarcıklıoğlu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. 

Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin hazır bulunduğu ziyarette tarım ve hayvancılığın dünyanın geleceği olduğunu her fırsatta söylediğini belirten  Hisarcıklıoğlu, “Yaşanılan pandemide gördük. Herkes içine kapandı. Allah da bize müthiş bir coğrafya vermiş. Ülke olarak sadece kendi vatandaşlarımızı değil, dünyayı besleyecek potansiyele sahibiz. Ekilebilir arazi büyüklüğü açısından dünya 7’incisiyiz. Sadece 84 milyon insanı beslemek değil, dünyayı besleme potansiyelimiz var. Tarımın başkenti olan Adana’da bu okulumuzun kıymeti bilinmeli, sahip çıkılmalıdır. Tarım ve tarıma dayalı sanayide ara eleman sıkıntısını giderecek, iş garantili bu okulumuz hak ettiği değeri bulmalıdır. Tarım; bugünün ve geleceğin en önemli sektörü” diye konuştu.

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç de, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin toprağa gönül veren, geleceğini verimli topraklardan kazanmak isteyen öğrenciler için bir fırsat olduğunu ifade ederek, “TOBB Yönetim kurulunda bulunduğum dönemde yapılması kararını aldığımız bu nadide okulumuzu bugüne getirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Çukurova’nın verimli toprağının dilinden anlayacak, bu toprakları en iyi şekilde değerlendirecek ara elemanlara olan ihtiyaç tartışılmaz bir gerçektir. Bu gerçeklikten yola çıkarak, sektörün ara eleman ihtiyacını karşılamak için TOBB olarak yaptırdığımız bu lisemiz, toprağa gönül veren, geleceğini verimli topraklardan kazanmak isteyen öğrencilerimiz için iyi fırsattır” dedi.

Hisarcıklıoğlu ve  beraberindekiler okulu gezdi, öğrencilere kitap hediye etti. Okul Müdürü Mine Özcanlı ile Tarım Teknolojileri öğretmeni Nimet Özkan Fidan ve öğrencileri kendi yetiştirdikleri fidanlardan Hisarcıklıoğlu'na takdim ettiler.

Kaynak: Ajans Bizim