SİYASET
Giriş Tarihi : 03-09-2021 12:00   Güncelleme : 03-09-2021 12:00

“TBMM Binası, Masonik Mimariden Kurtarılmalı”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, önemli bir konuya parmak bastı.

“TBMM Binası, Masonik Mimariden Kurtarılmalı”

YDP Lideri Emanullah Gündüz, yeni devlet binaları ile ilgili konuştu: “Devlet yeniden şekilleniyor, Ankara'daki Masonik düzen ve şehir planı yıkıldı. Meclis binası da Masonik mimari ve sembollerle dolu. Yeni ve milli meclis binası şarttır” dedi.

Genç Lider Gündüz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Devlet binaları devletin kudretini ciddiyetini saygınlığı göstermelidir. Yapılan yeni kamu hizmet binalarına mevcut muhalefet gibi karşı çıkıp israftır lükstür demiyoruz! Devletimizin ve milletimizin çok uzun yıllar kullanacağı bu binalar devletimize hayırlı olsun. Binalarla beraber devlet için gerekli olan şey ruhtur şuurdur heyecandır insana sevgi ve saygıdır.

Cumhuriyet ne yazık ki Masonlar tarafından kuruldu şekillendi. Mevcut devlet zihniyeti kuralları ilkeleri yanında fiziki olarak da Ankara'da devlet kurumları masonik etki ve şekillerle yapıldı! Mevcut meclis Baştan sona masonik mimari ve sembollerle doludur ve artık fiziki olarak da yeterli değildir! Yerli milli yeni bir meclis binası şarttır derhal yeni meclis yapılmalıdır! Kullanılan üçüncü meclis binası Mason olan Meclis başkanı Abdülhalik Renda ve Mason mimar Clemens Holzmeister tarafından yapılmıştır! Ankara'da meclis ve civarındaki devlet binalarına kuşbakışı baktığımız zaman bunun masonik üçgen içinde geometrik bir düzen ile yapıldığı çok açıktır ve mimarileri masoniktir.

Yapılan yeni devlet binaları bu masonik çemberin çok dışındalar ve İslam-Türk medeniyeti mimarileri ile yapılmışlardır. Yani Devlet yeniden şekilleniyor ve masonik etki kırıldı. Bağımsız, özgür ve halktan gücünü alan yeni devletimizin temelleri atılıyor. Yeni binaları ve Yeni Ankara'yı bu şekilde okumak lazım.”