EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-04-2022 14:24

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi Başlatıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak fırsat eşitliğini sağlamak, öğretmenlerin meslekî gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve okulun fiziki ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" başlatıldı.

Adıyaman'da da proje kapsamında seçilen temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulama hayata geçirilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, projenin verimli bir şekilde yürütülmesi için proje kapsamında seçilen 23 Nisan İlkokulu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Okul öncesi eğitime erişim oranlarının artırılması ve eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla başlatılan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nca iyileştirme kapsamına alınan il genelinde 136 okulda altyapı ve eğitim ortamlarını zenginleştirme çalışmaları yapıldığını ve sürecin devam ettiği belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, projenin donatım, onarım, materyal ve teknolojik alt yapı olmak üzere dört ana unsurdan oluştuğunu ifade etti. Bu kapsamda ayrıca okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve okul personellerine yönelik akademik başarıya katkı, sosyal işbirliğini geliştirmek, kaynakların etkin ve verimli kullanımında farkındalık oluşturmak, okul iklimini güçlendirerek eğitimin niteliğini artırmak konularında hizmet içi eğitim seminerlerin de devam ettiğini belirtti.

Bilal KaradağBilal Karadağ