SİYASET
Giriş Tarihi : 20-06-2021 16:34   Güncelleme : 20-06-2021 16:34

“Tetiği Çeken ve Azmettiren Katildir”

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada, İzmir HDP İl Binası’ndaki Deniz Poyraz cinayeti ile ilgili konuştu.

“Tetiği Çeken ve Azmettiren Katildir”

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada, İzmir HDP İl Binası’ndaki Deniz Poyraz cinayeti ile ilgili konuştu. GÜNDÜZ; “Tetiği çeken ve azmettiren katildir. HDP'nin de bu cinayete ve provakasyona ortaklık ettiği ortaya çıkmıştır” dedi.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kısaca şunlardır: "2023 seçimi yolu zorlu ve tehlikelidir! Halkı iktidara karşı kışkırtmak, iktidarı değiştirmek, yormak ve erken seçim kararı aldırmak için her yol denenecektir! HDP İzmir ile binasına silahlı saldırı ve Ak Parti Diyarbakır Hani ilçe binasına saldırı bu planın parçasıdırlar!

 İzmir'de Deniz Poyraz cinayetinde Tetiği çeken kadar azmettiren her kimse katildir ve aynı zamanda kirli emellere hizmet etmektedir! Cinayet sonrası 'katil devlet' sloganları atan HDP'nin cinayete ve provakasyona ortaklık ettiği ortaya çıkmıştır! Saldırı öncesi İl Başkanı ve İl başkan yardımcısı ve partililer il binasını hızla terk edip emekçi kızcağızı kurban edilmek üzere orda bırakmışlardır! HDP'ye saldırı bilgisi nereden nasıl gelmiştir! Bu ilişkiler soruşturulup halka açıklanmalıdır! Bilgiyi alan il başkanı kendi canını kurtarmak için kaçıp Deniz Poyraz'ı ölüme terk etmiştir! Fırsatçılık yapıp siyasi prim devşirmek için genç bir kızın kanı üzerinden kirli hesaplara girmişlerdir! HDP ve İzmir il başkanı bunun hesabını vermelidir! Masumların kanı üzerinden siyasi alan genişletmek kalleşliktir!"