GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 11:26   Güncelleme : 01-06-2021 09:42

Toplu İş Görüşmeleri Başladı

Tarım Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü 8. Dönem Toplu İş görüşmelerinde karşılıklı teklifler sunuldu, ikinci görüşme 17 Haziran'da.

Toplu İş Görüşmeleri Başladı

Orman Genel Müdürlüğü ile Öz Orman İş Sendikası arasında 8. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başladı, taraflar karşılıklı olarak tekliflerini sunarak, ikinci görüşmenin 17 Haziran 2021 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

Toplu iş görüşmelerinin ilk oturumunda taraflar birer açılış konuşması yaptı. Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Şerafettin Güler, ormancılık alanında sendikal görüşmelerin işveren heyetini oluşturarak 8. dönem toplu iş görüşmelerinin yürütüleceğini söyledi. 

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, mevsimlerin 2021 yılı için daha sıcak ve kurak geçeceğini hatırlattı, ormancılık alanında her gecen yıl daha başarılı hedeflere ulaştıklarını dile getirdi. Özkaya, ‘’Ne yazık ki ormanlarımızın yok olması her ne kadar bizi derinden yaralasa da, arkadaşlarımızın özverili çalışmaları neticesinde yangın riskleri, yanan alanların rehabilitesi ve doğaya tekrar kazanımı noktasında ciddi özveri içerisindeyiz. Bugün yetkili sendika Öz Orman İş ile başlattığımız toplu iş görüşmesinin hayırlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Tarım Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Samet Pehlivan da yeni dönem toplu görüşmelerinin saygı ve emeğin karşılık bulduğu, bu masaların ehemmiyet açısından çok değerli olduğunu belirtti. 

Öz Orman İş Sendikası Genel Teşkilat Sekreteri Zeki Sungur Kızılkaya ise, işçilerin kurumun omurgasını oluşturduğunu hatırlattı. Kızılkaya, ‘’Yangın mevsiminde taşı, tomruğu kendilerine yastık yapan kardeşlerimizin mücadelesi aynı zamanda bir vatan savunması olarak okunmalıdır. Bir ananın çocuğunu sahiplenmesi gibi özverili, sorumluluk sahibi olan bu kardeşlerimiz bu güne kadar 118 şehit, sayısız gazi vermiştir. Ne yazık ki gündemde yeterince geçmeyen bu durumlar bizleri de üzmektedir. Bugün ateş ile doğanın savaşında doğanın kazanması için mücadele veren bu kardeşlerimizin sorumluluğu omuzlarımızdadır. Dünden bu güne kazanıma odaklandığımız gibi bundan sonrası içinde en iyisini yapma gayretinde olacağız'' diye konuştu.

Tarafların hazırladıkları tekliflerin sunumunun ardından ikinci görüşmenin 17 Haziran 2021 tarihinde yapılması kararlaştırılarak, toplan tamamlandı. 

Kaynak: Ajans Bizim