ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 21-04-2022 08:47

Toplum Merkezi'nden Anlamlı Etkinlik

Adıyaman Toplum Merkezi tarafından 100 üniversiteli ile anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Toplum Merkezi'nden Anlamlı Etkinlik

Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Yöneticisi Duran; “Bugün uyum programı kapsamında da Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliği ile üniversite öğrencileri ile bir tasarım atölyesi gerçekleştiriyoruz” dedi.
Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Sosyal Uyum Programı çerçevesinde 100 üniversite öğrencisi ile etkinlik gerçekleştirdi.
Yapılan etkinlikte arkadaşlık, kardeşlik, sevgi ve dostluk gibi temalar ürün tasarımı atölyesinde işlenirken çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi Yöneticisi Lidya Duran, Toplum Merkezi programlarına dair bilgi verirken; “Adıyaman Toplum Merkezi olarak biz tüm dezavantajlı gruplara hitap eden çalışmalar yürütmekteyiz. Toplum merkezleri bünyesinde yürütmüş olduğumuz 3 ana programımız var. Bunlar koruma uyum, sosyo-ekonomik güçlendirme, sağlık ve psikososyal destek programı. Biz bugün uyum programı kapsamında da Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliği ile üniversite öğrencileri ile bir tasarım atölyesi gerçekleştiriyoruz. Tasarım atölyesinin akabinde de bir iftar yemeğimiz olacak amacımız burada aslında uyumu desteklemek.” dedi.
Yapılan etkinlik sonrası Türk Kızılay Adıyaman Toplum Merkezi çalışanları ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bilal KaradağBilal Karadağ