GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 12:10   Güncelleme : 05-04-2021 12:10

Toprak: Yüzlerine Tükürülmeli

TÜGVA Adıyaman Şube Başkanı Toprak, amirallerin bildirisine sert tepki gösterdi. “103 kullanışlı aparata alkış tutanların yüzlerine de tükürülmelidir” dedi.

Toprak: Yüzlerine Tükürülmeli

103 amiralin açıklamasına çok sert tepki gösteren TÜGVA Adıyaman Şube Başkanı İdris Toprak, “Bu 103 kullanışlı aparata alkış tutanların yüzlerine de tükürülmelidir” cümlesini kurdu.

Buna Yeltenenler İyi Bilmeli ki; ‘Türkiye, Eski Türkiye’ Değildir

Emekli amirallerin hadlerini aştığını belirten Başkan Toprak; “Kendilerini bir şey sanan bu hadsizler eski Türkiye özlemiyle iktidara ve halka ayar verme cüretinde bulunmuşlar. Belli ki emekli amirallerin bazısı bu hakikati hâlâ öğrenememiş, ama onlar da öğrenecekler. Türkiye’de Montrö antlaşmasını tartışmaya açan ya da mavi vatandan taviz veren yoktur. Aksine bugün Karadeniz’de doğalgaz bulan, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin menfaatleri için dünyayı karşısına alan bir iktidar ve Türkiye vardır. Darbeler, cuntalar, muhtıralar ve bildiriler memleketi felakete sürükleyen kirli ve karanlık teşebbüsler olarak ülke tarihinde ve siyasi hafızamızda yer edinmiş ve mahşeri vicdan bu girişimleri her daim ademe mahkum etmiştir. Milli iradeye, sivil siyasete, meşru hükümete, anayasanın varlığına ve demokratik mücadeleye karşı şer ve vesayet odaklarının hamlelerini akamete uğratacak ve çaresiz bırakacak olan milletin kendisi ve temsili iradesi olan yüce Meclis’tir” dedi.

103 Emekli Cuntacı Artığının Defteri Dürülmeli

Yayınlanan bildirinin yok hükmünde olduğunu belirten Başkan Toprak; “Kendini bir şey zanneden şahısların yayınladığı bildiri ayaklarımızın altındadır. Türkiye’de; ABD ve AB’nin menfaatini Türkiye’nin menfaati zanneden şahsiyetsiz eziklerin devri çoktan kapanmıştır. Türkiye ve Türk halkı, eski Türkiye özlemiyle bildiriye imza atan gürûha haddini bildirmeye muktedirdir. 103 emekli amiralin bildirisi ceberut ve tahakkümcü anlayışın ve zihniyetin tekrardan hortlamaya çalışıldığının tezahürüdür, güçlü ve kararlı bir şekilde bu bildirinin karşısında durulmalı ve Hukuk önünde mutlaka bu darbenin çöplüğünde kokuşmuş beyaz yakalı, sözde amiral denilen demokrasi ve vatan haydutları yargılanmalıdır. Sivil siyasete ve seçilmişlere bu tarz bildirilerle müdahaleler ve dizayn girişimleri kimsenin cüret ve cesaret edemeyeceği lanetli hareketler olarak değerlendirilmeli ve cezalandırılmalıdır. Adıyaman TÜGVA olarak; halkın iradesi ve gücü üzerinde hiçbir güç vs. irade tanımıyoruz. Ayrıca Adıyaman TÜGVA olarak beklentimiz; 103 emekli cuntacı artığının defteri dürülmeli, kendilerini bu ülkenin ve bu milletin üstünde görenlerin rütbeleri sökülmeli ve peygamber ocağı ordumuz ile ilişkileri kesilmeli. Bu 103 kullanışlı aparata alkış tutanların yüzlerine de tükürülmelidir. Vatansızların güdümlü amirallerinden veya sivil ve de siyasi uzantılarından iyi niyet beklenmemelidir. Hazırız ve teyakkuzdayız” şeklinde konuştu.