SİYASET
Giriş Tarihi : 14-12-2020 12:17   Güncelleme : 30-12-2020 13:36

Toprak’tan Üniversitelere Bütçe Açıklaması

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, üniversitelere 2021 yılı için ayrılan bütçe ödeneği ile ilgili açıklama yaptı.

Toprak’tan Üniversitelere Bütçe Açıklaması

Adıyaman Üniversitesinin seviye ve kalitesinin daha da yukarılara taşınmasını önemsediklerini belirten Milletvekili Toprak, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak Eğitim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlesine imza atarak, eğitimin altyapısını baştan inşa edilmiş, her sene bütçede aslan payını eğitime ayılmıştır. Türkiye’nin her alanda gelişmesi için gecesini gündüzüne katan dünya lideri Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Milli Eğitim Bakanlığı’nın gelecek hedefini eğitimin kalitesini artırmak ve temel ve gelecek yüzyıl becerilerini çocuklarımıza aktarmak olarak açıkça vurgulayarak, çağdaş kazanımlara sahip “aklıselim, kalbiselim, zevkiselim” sahibi dengeli bireyler yetiştirmek insan odaklı eğitim sisteminin amacı olduğunu, bu hedefin sosyal adalet, çocukların mutluluğu, ülke içi terör tehditlerinin giderilmesi, halkın refahı ve ülkenin rekabet gücü ve 2023 ve 2071 hedefleri bakımından öneminin altını çizerek, bunun için “eğitimi dershanede değil okulda” veren yapının kurulmasını, gönüllerin inşası ve öğrencilerin manen doyurulmasını vurgulayarak eğitime ne kadar önem verdiğini ortaya koymuştur. Bu bakımdan bu yılda yine; Üniversitelere 2021 yılı için ayrılan bütçe ödeneği yaklaşık 45,3 milyar lira olurken Adıyaman Üniversitesi’ne ise 241.348.000 TL ödenek ayrıldı. AK Parti olarak Ülkemiz genelinde olduğu gibi, Adıyaman’ımızda eğitim kalitesinin daha da yukarılara taşınmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız ortada. Bütçedeki program yapısı incelendiğinde üniversitemiz önemli bir pay almıştır. Eğitimde başarılı olmak istiyorsak, sürekliliği göz ardı edemeyiz. Hayırlı olmasını diliyorum.”