KUTLAMA
Giriş Tarihi : 18-03-2021 09:28   Güncelleme : 20-03-2021 23:48

Turgut, ADYÜ’nün Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adıyaman Üniversitesi’nin 15. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Turgut, ADYÜ’nün Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Rektör Turgut yayımladığı mesajda, “Yaşamla yoğrulmuş kadim şehrimizde 15 yıl önce bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccühleriyle kurulan güzide Üniversitemizin kuruluş yıl dönümünü büyük bir mutlulukla karşılıyoruz.

2006 yılında kurulan Adıyaman Üniversitesi, aradan geçen süreçte gösterdiği gelişimle adını ülkemizin saygın yükseköğretim kurumları arasına yazdırmıştır. 15 yıl önce bugün büyük umutlarla temelleri atılan Üniversitemiz, ülkemizin gelişimine katkı sağlayan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Güneşin en güzel doğduğu, her köşesi tarih kokan bu topraklarda kök salan Üniversitemiz, geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Üniversitemizin mezunları, mesleklerini en iyi şekilde icra eden, modern dünyanın gerektirdiği donanımına sahip, aynı zamanda milli ve manevi değerleri yüksek birer fert olarak bizleri temsil etmektedirler. Bu vesileyle, Üniversitemizin 15. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu günlere gelmesine katkı sağlayan tüm akademik ve idari personelimiz ile kıymetli Adıyaman halkı başta olmak üzere, Adıyaman Valiliğine, saygıdeğer milletvekillerimize, sivil toplum örgütlerimize, sanayici, iş adamlarımız ve basın mensuplarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.