SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 07-01-2022 16:27   Güncelleme : 07-01-2022 16:37

Türkiye'de Yeni Yılda İlk Kısıtlama Haberi

Türkiye'de yeni yılın başında artan vakalar sonrası ilk kısıtlama haberi duyuruldu.

Türkiye'de Yeni Yılda İlk Kısıtlama Haberi

Koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında yer alan Eskişehir'de, saat 23:59'dan sonra konaklama tesisleri ve yeme ­içme mekanlarında müzik yayınları ile nikah ve düğünlerde canlı müzik yapılması yasaklandı.

Türkiye'nin büyük bir kesiminde etkili olan omicron varyantı Eskişehir'de de arttı. Vakaların artması sonucu Valilik yeni bir kısıtlama kararı aldı.

Valilikten Kısıtlama Kararı

Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakalarının artmasının ardından toplandı. Toplantıda alınan kararlar, valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, "Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda; yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00'e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00'e kadar yapılmasına karar verildi" denildi.