SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 02-09-2021 18:12   Güncelleme : 02-09-2021 18:12

'Türkiye’deki Liderlerimiz Ev Hapsinde Değil'

Mısır Müslüman Kardeşler örgütü, Türkiye’ deki bazı liderlerinin ev hapsine alındığı iddialarını yalanladı.

'Türkiye’deki Liderlerimiz Ev Hapsinde Değil'

Mısır Müslüman Kardeşler örgütü, ''Türkiye’ deki bazı liderlerinin ev hapsine alındığı'' iddialarını yalanladı.

Middleeastmonitor’ün haberine göre, Müslüman Kardeşler sözcüsü Talat Fehmi Arabi21’e yaptığı açıklamada, Türkiye’deki Müslüman kardeşler üyelerinin “iyi durumda olduklarını, güvenlik ve istikrarlı biçimde yaşadıklarını” söyledi.

Fehmi, Türkiye’deki Müslüman Kardeşler Merkezlerinin kapatıldığı ve bazı liderlerinin Türkiye’deki mülklerini sattıkları iddialarının ise “yalan, karalama ve tamamen gerçek dışı” olduğunu belirtti.

Fehmi “Müslüman Kardeşler bir kez daha Türk yetkililerine, ülkelerindeki yönetimlerin diktatörce uygulamaları nedeniyle topraklarına gelen herkesi kabul eden tarihsel ve insanı tutumları nedeniyle teşekkür ediyor” dedi.

Suudi Arabistan ve Körfez Emirlikleri’ndeki bazı medya kanalları, Türk yetkililerinin “Mısır ile Türkiye arasında 15 grup liderinin telim edilmesi anlaşmasının bir parçası olarak” Müslüman Kardeşler liderlerini ev hapsine koyduğu ve diğer liderlerin de seyahat etmelerini engellediğini ileri sürmüştü. Ayrıca Müslüman Kardeşlerin İstanbul’daki merkezi ve bürolarını boşalttığı da belirtilmişti.

Kaynak: Ajans Bizim