GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-11-2020 14:42   Güncelleme : 20-11-2020 11:10

"Türkiye’nin Aleyhine, Rusya’nın Lehine"

Yeni Dünya Partisi'nin Genç Lideri Emanullah Gündüz, Karabağ zaferi için yaptığı değerlendirmede, sahada kazandığımızı, masada kaybettiğimizi belirtti.

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz; "Karabağ zaferi için Azerbaycan'ı tebrik ediyorum. Biz Sahada kazanıp, masada kaybettik. Antlaşma Rusya lehine, Türkiye aleyhinedir" dedi.

Azerbaycan ordusunun, işgal altındaki Karabağ'ın büyük kısmını ele geçirdiğini, dile getiren YDP lideri Gündüz, şunları söyledi:

“İnşallah tüm Karabağ Nahçıvan'a kadar ele geçirilir ve Türkiye ile Türki Cumhuriyetler tek kara parçası haline gelir. Azerbaycan bu başarıyı Türkiye'nin motivasyon silah siyasi ve basın desteği ile elde etti, ama yapılan antlaşma Türkiye lehine oldu. Biz sahada kazanıp masada kaybedenleriz. İman ve vatanseverlik ile göğüs göğüse her sahada kazanırız inşallah. Ama sahadaki zaferi masada gölgeleriz. Antlaşmada Rusya hakimiyeti açıkça görünmektedir. Rusya ismi telaffuz edilerek Garantör olarak asker bulundurma hakkı verilirken, Türkiye'ye bu hak verilmediği gibi ülkemizin ismi bile geçmemektedir. Bu durumu üzülerek belirtmek lazım ki kardeş dost bildiğimiz Türki Cumhuriyetlerde bize karşı olan ve hain olanlar var. Daha önce de "Tayyip abi bize para ver senden başka abimiz yok" diyen Kırgızistan Başbakanı Rusya ile kriz yaşadığımız an Rusya tarafına geçmişti ve onun gibi başka Türki Cumhuriyetler de Rusya'yı seçip bizi yalnız bırakmışlardı. Halkımızın bunları unutmaması lazım."