GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2021 21:49   Güncelleme : 26-10-2021 21:52

Tut Doğalgaza Kavuşuyor!..

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu (GMDK) Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, söz verildiği gibi Tut ilçesini doğalgaza kavuşturduklarını kaydetti.

Tut Doğalgaza Kavuşuyor!..

AK Parti GMDK Başkanı Aydın yaptığı açıklamada, Tut ilçesini doğalgaza kavuşturmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, yatırımların özenle takip edildiğine dikkat çekti.

Aydın, Tut ilçesinde halkın konforlu ve hesaplı bir yakıt tüketimiyle rahat edeceklerini belirterek; “Adıyaman’ımıza ve ilçelerimize yapılan ve yapılacak olan her yatırımı şevkle, ciddiyetle ve özenle takip ediyor, söz verdiğimiz her icraatın hayata geçirilmesiyle ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Adıyaman’ımızın her karış toprağına uzanan ve bunun için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan hükümetimiz her alanda seferber olmaya devam etmektedir.  Söz verdiğimiz yatırımların karşılığının olması da bizlere ayrıca güç ve güven vermektedir.

Göstermiş olduğumuz hassasiyetin karşılık bulması, çabalarımızın ve takiplerimizin netice vermesi hepimiz için, en önemlisi de Adıyaman’ımız için oldukça sevindiricidir.

EPDK kararı ile Tut ilçemizde, ilgili dağıtım firması tarafından en geç 6 ay içinde yatırıma başlanacak olup, en geç 18 ay içinde doğal gaz arzı sağlanacak ve en geç 5 yıl içerisinde imarlı alanlar bütünündeki yatırımlar tamamlanacak olup bölgemizde hemşerilerimiz temiz, hesaplı ve konforlu bir yakıt tüketimi ile rahat edeceklerdir.

Allah’ın izniyle, Adıyaman’ımıza kazandırılacak olan ve hemşehrilerimize sağlayacağımız modern, konforlu her türlü yatırımı gayretle takip etmeye, gelişmeleri değerli hemşerilerimizle paylaşıp, bilgilendirmeye de devam edeceğiz.

Tut ilçemize yapılması kararlaştırılan doğalgaz dağıtım hattının şimdiden tüm hemşerilerimize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Desteklerini ve emeklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Enerji Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ’e, tüm milletvekillerimize, EPDK yetkililerine, Akmercan Doğalgaz Dağıtım A.Ş ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.