SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2020 13:57   Güncelleme : 31-12-2020 16:31

Tutdere, Bakandan Okul İstedi

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okul istedi.

Tutdere, Bakandan Okul İstedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Adıyaman Merkeze bağlı Bağlıca, Doğanlı Çatalağaç, Gökçay ve Koçali köylerindeki öğrencilerin eğitim gördüğü Koçali Köyü’ndeki ortaokulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu kaydetti.

Tutdere, ayrıca öğrencilerin ve ailelerinin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için bu köylerin ihtiyacını karşılayacak bir okul yapılmasını talep etti.

“Mevcut Okulun Fiziki Şartları Yetersiz, Depreme Dayanıksız”

Beş köyde yaşayan öğrencilerin eğitim-öğretim gördüğü Koçali Köyü’nde bulunan ortaokulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu ifade eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere, “Adıyaman merkez Bağlıca, Doğanlı, Çatalağaç, Gökçay, Koçali köylerindeki öğrencilerimize hizmet veren Koçali köyündeki ortaöğretim okul binası talebi karşılayamamaktadır. Fiziki şartları yetersiz, depreme dayanıksız bu okulda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz zor şartlarda görev yapmakta ve mağdur durumdadırlar” dedi.

“İhtiyacı Karşılayacak Bir Okul Yapılması İçin Bakanlığa Çağrıda Bulundu”

Öğrencilerin ve ailelerin zaten bölgedeki zorlu ulaşım şartları nedeniyle yeterince mağdur olduğunu vurgulayan Tutdere, “Mağduriyetin giderilmesi için bu köylerimizin ihtiyacı olan bir okulun yapılması aciliyet arz etmektedir. İlimizin deprem gerçeği de nazara alınarak çalışmalara bir an evvel başlanmasını talep ediyoruz. Buradan Millî Eğitim Bakanlığı’na ve Adıyaman Valiliği’ne çağrıda bulunuyorum: Bağlıca, Koçali, Doğanlı, Çatalağaç, Gökçay köylerimizin ortak ihtiyacı olan okul inşaatına bir an evvel başlayın, çocuklarımızın mağduriyetini giderin” dedi.