SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2021 11:35   Güncelleme : 05-11-2021 11:35

Tutdere, Okul İhtiyaçlarını Gündeme Taşıdı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’daki okul ihtiyaçlarını gündeme taşıdı.

Tutdere, Okul İhtiyaçlarını Gündeme Taşıdı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Millî Eğitim Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında konuşan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’daki okul eksiklerini ve ihtiyaçlarını sıralayarak, okul yapılması talebinde bulundu.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’daki okul ihtiyaçlarını gündeme taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e “Adıyaman olarak bu bütçeden hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı teslim edecek misiniz?” diye sordu.

Milletvekili Tutdere Yaylakonak ve Kömür Beldeleri ile Koçali, Doğanca ve Yukarınasırlı Köyleri İçin Okul Talebinde Bulundu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın 2 beldesi ve 3 köyündeki okul ihtiyaçlarını dile getirerek okul yapılması noktasında gerekli kaynakların ayrılmasını ve okul ihtiyacı olan bu bölgelere okul yapılmasını istedi.

Milletvekili Tutdere Bakan Özer’e, “Adıyaman'da Bakanlığınızın sorumluluk alanına giren alanlarda çok eksik var, çok ihtiyaç var. Merkez Yaylakonak ve Kömür beldelerimizin lise binasına, Koçali köyümüzün ortaokul binasına, Samsat ilçemizin Doğanca köyünün ilkokul binasına, Gölbaşı ilçemizin Yukarınasırlı köyümüzün lise binasına ihtiyacı var” dedi.

Adıyaman Olarak Bütçeden Hakkımızı İstiyoruz

Adıyaman’ın eğitimdeki eksiklikleri hakkında konuşan Milletvekili Tutdere, Adıyaman olarak bütçeden hakkımızı istiyoruz ifadelerini kullandı.

Milletvekili Tutdere, “Bu bölgelerimizdeki okul ihtiyaçlarını dışında derslik ihtiyacımız ve öğretmen ihtiyaçlarımız da var. Bu ihtiyaçların giderilmesini talep ediyoruz. Gerekli ödenekler ayrılarak Adıyamanlı hemşehrilerimin bu acil ve önemli taleplerinin bir an önce karşılanmasını talep ediyoruz. Adıyaman olarak bu bütçeden hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı teslim edecek misiniz?” şeklinde konuştu.