KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-04-2022 13:43   Güncelleme : 19-04-2022 13:45

Tut’ta Kitap Toplama Kampanyası

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, okullarındaki kütüphaneyi güçlendirmek amacıyla kitap toplama kampanyası başlattı.

Tut’ta Kitap Toplama Kampanyası

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bir iyilik hareketi başlatarak, ilçede ev ve işyerlerini tek tek dolaşarak, kitap topluyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Işık;  “Kitaplar öğrencilerin gelişiminde önemli bilgi kaynağıdır. Dolayısı ile her okulun bütün öğrencilerinin birçok konuda bilgi ihtiyacını karşılayacak her türlü bilgi ve donanımla güçlendirilmiş kütüphanelere sahip olması gerekir. Bizler de bu düşünce ile okulumuzdaki kütüphanemizi güçlendirmek için öğretmen ve öğrencilerimizle böyle bir kampanya başlattık.

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Derya Didem Dağlıer ise;  ‘’öğrencilerin okuma alışkanlıklarını güçlendirmeleri ve geliştirmeleri için zengin çeşide sahip bir kütüphane hedeflediklerini belirterek; "Herkesi okulumuzun kütüphanesine kitap bağışlamaya davet ediyorum’’ dedi.

Bilal KaradağBilal Karadağ