YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 21:57

Tut’ta TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Proje Okulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Tut’ta TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Fuarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrusunda 12 proje sergilendi

Tut Kaymakamı Erkut Pamuk, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kılavuz, ilçe kurum müdürleri, okul müdürleri ve davetlilerin katıldığı bilim fuarının açılışı yapıldı.

Tut Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Işık, Bilim Fuarı’ndan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimizin proje yaparak bilimsel amaçlı çalışmaları görmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için böyle bir fuar düzenledik. Öğrencilerimiz fuarda TÜBİTAK destekli 12 projelerini sergiledi. Bu projeler öncelikle TÜBİTAK'a gönderildi, orada incelenip kabul edildikten sonra uygulamaya alındı. Bir yandan çocuklarımıza değerler eğitimi verirken, öte yandan da fen ve müsbet bilimler ile sosyal bilimlerin hepsini bir arada sürdürüyoruz Bilim şenliği programını hazırlarken, öğrencilerimin zeki, cesur ve muhakeme kabiliyetinin yüksek olmalarına yakından şahit oldum. Bizlere destek olan, bizleri kırmayıp gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bilal KaradağBilal Karadağ