KUTLAMA
Giriş Tarihi : 27-10-2021 17:02   Güncelleme : 27-10-2021 17:02

“Ülkemiz, Bölgenin Parlayan Yıldızıdır”

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, 29 Ekim ‘Cumhuriyet Bayramı’ dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

“Ülkemiz, Bölgenin Parlayan Yıldızıdır”

Mesajında, ülkemizin bölgenin parlayan yıldızı olduğuna vurgu yapan Başkan Alkayış, “Bir milleti küllerinden yeniden var eden cumhuriyetimizin 98. yılını kutluyoruz” diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Demokrasi kültürümüzle, hukuk devleti kimliğimizle, her gün çoğalan gücümüz ve birikimimizle; ülkemizin, bölgesinin demokrasiyle parlayan bir yıldızı olduğu bir gerçektir. Bölgemizde yaşanan büyük gerilimler ve belirsizlikler, Türkiye’de sahip olduğumuz devlet geleneğimizin, demokrasi kültürümüzün ve güçlü toplumsal dokumuzun ne kadar önemli olduğunu hepimize her an hatırlatmaktadır. Milletimizin bu topraklardaki birlikteliği ve yaşama tutkusu, dünyadaki hiçbir ulusa da benzemez. İmparatorlukların dağılması ve ulus devletlerin ortaya çıkma sürecinde insanımızın çektiği acılar, yaşadığımız savaşlar, en son Çanakkale Harbi ve ardından dünyada başka örneği bulunmayan İstiklal Harbimiz, Cumhuriyetin milletimiz için nasıl bir nimet olduğunu fazlasıyla göstermeye yetecektir. Keza Cumhuriyetimizin ilanı sonrasında geçen 98. yıl içerisinde de Cumhuriyetimizin kazanımları geri dönüşsüz bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Türkiye Cumhuriyeti’ için, ‘Benim en büyük eserim’ sözünü boşuna söylememiştir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüne de emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye, demokratik istikrarı yeniden ikame ederek, kalkınmaya refah ve huzuru derinleştirmeye devam edecektir.

Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümü münasebetiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, aziz vatandaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum.”