EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-11-2021 10:11   Güncelleme : 09-11-2021 10:11

ÜNİP'ten Online Buluşma...

Üniversiteler Arası İşbirliği Programı (ÜNİP) toplantısı, Iğdır Üniversitesi ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirildi.

ÜNİP'ten Online Buluşma...

Üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış’ın katıldığı toplantıda yeni üyelik başvuruları ve UNİP dönem başkanlığı yapacak üniversitenin belirlenmesi ile ilgili konular görüşüldü.

Alınan kararlar gereği, yeni dönem ÜNİP Koordinatörü olarak Dicle Üniversitesi seçilirken, Trabzon Üniversitesi ile Turgut Özal Üniversitesi ise UNİP’e yeni katılan eğitim kurumları oldu.

ÜNİP Nedir?

ÜNİP, Üniversitelerarası İşbirliği Programı’nın kısaltmasıdır. ÜNİP protokolünde programa katılan üniversitelerin ön lisans ve lisans eğitim-öğretiminde yapacakları işbirliği, öğretim üyelerinin lisansüstü eğitim-öğretim programlarında görevlendirilmesi esasları ile ortak lisansüstü eğitim-öğretim programlarına kayıt olacak öğrenci, okutman ve öğretim görevlilerinin belirlenmesi esaslarını; ortak bilimsel ve teknolojik araştırma-geliştirme projelerinin hazırlanması esaslarını; bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler alanlarında yapılacak ortak çalışmaların geliştirilmesi ile ilgili ilkeler bulunmaktadır.