ZİYARET
Giriş Tarihi : 23-03-2021 13:29   Güncelleme : 23-03-2021 13:29

Vali Çuhadar'dan Şirinler’e Yakın İlgi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman merkez Şirinler Özel Eğitim Anaokulu’nun Down Sendromlu öğrencilerine yakın ilgi gösterdi.

Vali Çuhadar'dan Şirinler’e Yakın İlgi

Down Sendromu Farkındalık Haftası dolayısıyla Adıyaman merkez Şirinler Özel Eğitim Anaokulu’nun Down Sendromlu öğrencileri, Okul Müdürü Hatice Ferda Gülbeniz ve öğretmenleriyle birlikte Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Down Sendromlu çocuklar Vali Mahmut Çuhadar’a bir buket çiçek takdim etti.

Down Sendromlu çocukların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çuhadar, minik çocuklara yakın ilgi göstererek, Şirinler Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Hatice Ferda Gülbeniz’den çocukların rehabilitasyon süreci hakkında bilgi aldı.

Şirinlerle fotoğraf çektiren Vali Mahmut Çuhadar, “Özel gereksinimli yavrularımızın bizlerden beklediği tek şey şefkat ve sevgidir. Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür. Bu çocuklarımıza acımak, onlara bakarak duygulanmak soruna çözüm getirmez. Önemli olan onları eğitmek ve topluma kazandırmaktır. Çocuklarımızın hayatımıza kattıkları güzelliklerin, katıksız sevginin farkındayız, bir gün değil her gün yanlarındayız. Down Sendromlu çocuklarımız için farkındalık oluşturmak amacıyla ilan edilen Dünya Down Sendromu Haftası dolayısıyla bireylerimizin bu özel ve anlamlı günlerini tebrik ediyor, tüm Down Sendromlu kardeşlerimiz ve ailelerine sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum” dedi.