SİYASET
Giriş Tarihi : 25-11-2021 22:31   Güncelleme : 25-11-2021 22:31

“Vatandaşları Sokağa Çekmek Kötü Niyettir”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, faiz konusunda değerlendirmeler yaptı, “Dolar bahanesi ile vatandaşları sokağa çekmek kötü niyettir” dedi.

“Vatandaşları Sokağa Çekmek Kötü Niyettir”

YDP Lideri Gündüz yaptığı açıklamada, faiz konusuna ve yükselen dolar kuruna değindi. Genç Lider Gündüz, “Faiz kapitalizmin en büyük uşağıdır. Sayın Erdoğan'ı faiz konusunda destekliyoruz. Devlet vatandaştan alacağı faiz borcunu silmelidir. Dolar bahanesiyle sokakta PKK, LGBT propagandası yapılıyor” cümlelerine vurgu yaptı.

Antikapitalist kimliğe sahip bir parti olduklarını belirten Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Faiz Kapitalizmin en büyük uşağıdır, faiz olmadan kapitalizm ayakta kalamaz. Antikapitalist olarak Sayın Erdoğan'ın faiz ile mücadelesini desteklemek bizim samimiyetimiz ve tutarlılığımız açısından da önemlidir. Faize savaş açan Sayın Erdoğan aslında dünya'ya hakim egemen tüm güçleri karşısına almıştır, bu çok büyük bir mücadeledir, ya Erdoğan faizi alır, ya faiz Erdoğan'ı alır, bunun arası yoktur. Devlet vatandaştan alacağı faiz borcunu silmelidir. Yerli ve millî siyasetçiler olarak ekonomi gibi her vatandaşı ilgilendiren bir konuda bağımsız ve milli ekonomi için bu konuda Sayın Erdoğan'ın başarılı olmasını diler ve kendilerini destekleriz.

Tüm dünyada enflasyon yaşanıyor ve dolar yükseliyor, bu sadece ülkemizde yaşanmıyor. ABD'de ve AB'de akaryakıt birkaç kat artmış ve gıda tedariki zorlaşmıştır. Doları düşürmek sokaklara çıkmak anarşi yaratmak ile olmaz. Doları düşürmek hükümet istifa demekle olmaz. Dolar bahanesi ile vatandaşları sokağa çekmek kötü niyettir. Dolar bahanesiyle sokağa çıkanlar PKK ve LGBT propagandası yapıyorlar, bunun ekonomi ile ilgisi yok.”