ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 22-04-2022 11:11

Yabancı Uyruklu Öğrencilere İftar Programı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, PİKTES projesi kapsamında yabancı uyruklu öğrenciler için iftar programı düzenlendi.

Yabancı Uyruklu Öğrencilere İftar Programı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında yürütülen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında Adıyaman'da bulunan yabancı uyruklu öğrenci ve velilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Vali Mahmut Çuhadar ve eşi Serinay Çuhadar, İl Göç Müdürü Murat Atilla, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Eğitim Müfettişleri Başkanı Arif Karakuş, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen iftar programı, yabancı uyruklu ve Türk öğrencileri ile velilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

İftar programı, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi'nin (PIKTES) kısa bir tanıtımı ile başladı. Ardından Vali Mahmut Çuhadar, misafirlere yönelik konuşmalarını gerçekleştirdi.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ve ilahi grubu tarafından ilahilerin seslendirilmesinin ardından bir öğrencinin ezan okumasıyla iftar yapıldı.

İftar yemeğinin ardından yapılan yemek duasıyla program son buldu.

Bilal KaradağBilal Karadağ