SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-12-2020 13:54   Güncelleme : 10-12-2020 17:09

Yavru Köpekler Süt Anneyle Hayata Tutundu

Adıyaman Belediyesi, yavru köpeklerin, barınaktaki başka bir anne köpeğin süt annelik yapması ile hayata tutunduğunu açıkladı.

Yavru Köpekler Süt Anneyle Hayata Tutundu

Geçtiğimiz günlerde annelerini kaybeden 5 yavru köpeği bulunduğu yerden alarak rehabilitasyon merkezine getiren ve burada tüm müdahalelerini yapan Adıyaman Belediyesi, yavru köpeklerin barınaktaki başka bir anne köpeğin süt annelik yapması ile hayata tutunduğunu belirtti. Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz duyarlı bir vatandaşın ihbarı neticesinde annelerini kaybeden 5 yavru köpeği bulunduğu yerden alarak Rehabilitasyon Merkezine götürüp, burada tüm bakım ve aşılamalarını gerçekleştirmişti.

Yavru köpeklerin son durumu hakkında bilgi veren Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, yavru köpeklerin merkezde bulunan başka bir anne köpeğin süt annelik yapmasıyla hayata tutunduğunu söyledi. Yavruların sağlık durumunun da çok iyi olduğunu söyleyen yetkililer şunları dile getirdi: “Ekiplerimiz, geçtiğimiz günlerde duyarlı bir vatandaşımızın ihbarı neticesinde annesiz kalan 5 yavru köpeği merkezimize getirerek, tedavi altına almıştı. Tüm bakımları ve aşıları yapılan yavrular müdahale ile hayatta kalmayı başarmıştı. Şu an da merkezde bulunan başka bir anne köpek tarafından süt annelik yapılan yavrularımızın beslenmesi de gayet iyi.”

Yetkililer, sağlıklı bir şekilde yaşamını süren yavruların sahiplendirileceğini de sözlerine ekledi.