GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-06-2022 17:30

YDP Baş Lideri Gündüz, Gündemi Değerlendirdi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Baş Lideri Emanullah Gündüz, Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YDP Baş Lideri Gündüz, Gündemi Değerlendirdi

Yeni Dünya Partisi Baş Lideri Emanullah Gündüz, Türkiye gündemi ile ilgili Başkent Postası muhabiri Cansel Yıldız’a son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de 12 Yıllık Eğitim Zorunlu Olmamalı. Sadece Temel ve Orta Eğitim Zorunlu Olmalı

YKS sınavı hakkındaki görüşlerini bildiren Baş Lider, “Biz yenidünya partisi olarak eğitim hakkında çalışma yapan bir partiyiz. Şu anda sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Şu anda üniversitelerle ilgili düşüncelerimiz, üniversitelerde hür ve özgür beyinli gençler yetiştirmesi ve bilim yuvası olabilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Üniversiteler, mevcut resmi ideolojinin bekçisi olarak ve insanları sınırlayan dar kalıplarla hapseden bir eğitim kurumu olmaması gerekir. Türkiye’de 12 yıllık eğitim zorunlu olmamalı. Sadece temel ve orta eğitim zorunlu olmalı onun dışındaki eğitim seçmeli olarak vatandaşa ve öğrenciye bırakılmalı. Vatandaşlar mesleki teknik eğitime yönlendirilmeli. Buna bağlı olarak da daha sonra oluşturulacak olan eğitim sistemi ile de üniversiteye geçişler kontrollü bir şekilde yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Gündüz: “Öğrenci Alımı Yapılması Konusunda Dikkatli Davranılmalı”

Bugün atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen var diyerek sözlerine devam eden Baş Lider GÜNDÜZ, “En büyük sebep de üniversitedeki bölümlere plansız bir şekilde öğrenci alımı yapılmasıdır. Devletin öğretmen ihtiyacı ne kadarsa ona göre bir planlamayla bölümlere öğretmen adayları alınmalı. Üniversite eğitimi de bu minvalde verilirse daha faydalı ve verimli bir sonuca ulaşılacaktır.

Gündüz: “Öğrencilere Üniversite Eğitimi Dışında Kendilerini Geliştirmelerini ve Bol Bol Kitap Okumalarını Tavsiye Ederim”

Üniversite öğrencilerimiz üniversite hayatlarından ve üniversite öğreniminden çok şey beklememesi gerektiğini üzüntüyle söylemek durumundayım diyen GÜNDÜZ, “Genç arkadaşlarımız kendi yetenek ve özelliklerine göre kendilerini doğru eğitim dalına yönlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri gerekir. Üniversite okuyan arkadaşlarımızın üniversite eğitimi dışında da kendilerini geliştirmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye ederim. Gençlerin ve geleceğin partisi olarak üniversiteye girecek olan genç arkadaşlarımıza hem sınavlarında hem de üniversite hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

“6’lı Masa Baştan Sona Bir Tiyatrodur”

Cumhur ittifakı somuttur, nettir. Bu ittifakta fikir birliği, eylem birliği ve bir strateji birliği var diyerek sözlerine devam eden Baş Lider Gündüz, “Bir amaç doğrultusunda aynı duygu ve düşüncelerle bir araya gelmiş ekip mevcut. Fakat bu ittifakın karşısında olan 6’lı masa dediğimiz Millet İttifakı ve şu anda içerisinde olmayan yeni kurulmuş partiler de var. Yeni kurulan partilerle 6’lı masaya bakıldığında Cumhur İttifakındaki gibi tek bir yapı olmadığını, tek bir hedef doğrultusunda bir araya gelinmediğini görüyoruz. 6’lı masa baştan sona bir tiyatrodur, ikiyüzlülüktür, zorlamadır. Biri Kemalist, diğeri siyasal İslamcı, bir başkası ülkücü ile birde HDP’linin bir masa etrafında bir araya gelerek siyaset yapabilmesi mümkün değildir.  Bunlar şuanda sadece hükümeti düşürmek için amacıyla bir aradalar. Sonrası için bir şey yapamayacakları da ortadadır. Devlet yönetebilmek için o masa etrafında toplananların aynı fikirde, aynı görüşte ve aynı amaç için çalışıyor olması lazım” dedi.

“O Masadan Tek Bir Ses Çıkmaz, Sadece Gürültü Çıkar”

Her telin başka bir ses çıkardığı ve masa içerisindeki o adamların gizli hesaplarla bir arada olduğu o masadan tek bir ses çıkmaz sadece gürültü çıkar şeklinde konuşan GÜNDÜZ,  “Bu gürültü vatandaşı rahatsız eder, bizim de gündemimizi boşuna meşgul eden bir durumdur. O masanın bizim için siyasi bir ciddiyeti yoktur. 6’lı masa dediğimiz o masada şu anda altı cumhurbaşkanı yok, çok daha fazlası var. O masayı hangi yönüyle değerlendirirsek değerlendirelim bunlar devletin ve milletin var olan sorunlarına çözüm olamazlar. Dertlerine derman olmadıkları gibi bir amaç için bir araya gelmedikleri bir topluluk vardır. Seçime kadar da zoraki ayakta kalırlar. Seçim bittikten sonra da o masa etrafındakilerin nasıl birbirlerinin aleyhine konuştuklarını ve o masada konuşulup da kamuoyuna sunulmayan konuları birbirlerinin aleyhine nasıl kullanacaklarını göreceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bilal KaradağBilal Karadağ