SİYASET
Giriş Tarihi : 12-10-2021 13:26   Güncelleme : 12-10-2021 13:26

YDP Lideri Gündüz, Muhalefete Yüklendi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, “Başkanlık” sistemi ve “Parlamenter” sistem ile ilgili konuştu, muhalefete yüklendi.

YDP Lideri Gündüz, Muhalefete Yüklendi

YDP Lideri Emanullah Gündüz, “Başkanlık” ve “Parlamenter” sistemleriyle ilgili açıklama yaparak; “Muhalefetin Parlamenter sistem ısrarı beyhude uğraştır. Parlamenter sistem eski istikrarsız Türkiye demektir. Muhalefet sipariş gündemlerle Türkiye'nin önünü tıkamaktadır” dedi.

Muhalefetin parlamenter sistem talebini boş uğraş olarak gördüğünü belirten Genç Lider Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Referandum için ‘Evet’ çalışmaları yaptık. Başkanlık sistemi Türkiye'ye siyasi istikrar kazandıracak ve seçimler gündem olmaktan çıkacak iki yılda bir seçim yapmak gibi yanlış bir durumdan kurtulacağız diyerek destek olduk. Büyüyen ilerleyen gelişen ve siyasi istikrarı olan bir ülke için ‘Evet’ dedik. Bizim evet derken gerekçelerimiz vardı. Şuan başkanlık karşıtı olarak Parlamenter sistem isteyen muhalefetin de kendince gerekçeleri var.

Muhalefet dıştan güdümlü sipariş gündemlerle ülkenin önünü tıkamaktadır. Parlamenter sistem demek eski güven vermeyen siyasi istikrarı olmayan Türkiye demek, iki yılda bir seçime gitmek demek, işte bu yüzden büyük Türkiye istemeyen egemen güçler, Parlamenter sistem istemekteler ve muhalefet onların sözcü ve hizmetkârı olmaktadır. Millet ittifakı 2023 seçimlerini kazansa bile Parlamenter sisteme geçiş iki yıllık zorlu bir süreç ile referandum ve anayasa değişikliği ile mümkün olacaktır. Kaldı ki başkanlık sistemini iktidar olan değiştirmek istemez.

Muhalefet bu konuda da samimi değil, sadece kendilerine verilen iktidarı düşürme görevini yerine getirmekteler.”