SİYASET
Giriş Tarihi : 06-10-2021 15:56   Güncelleme : 06-10-2021 15:56

YDP Lideri Gündüz, Nüfus Planlamasına Değindi

Yeni Dünya Partisi (YDP ) Lideri Emanullah Gündüz, nüfus planlamasını gündeme taşıdı, “Bir Türk dünyaya bedel” aldatmacası ile nüfusun azaltıldığına vurgu yaptı

YDP Lideri Gündüz, Nüfus Planlamasına Değindi

YDP’nin Genç Lideri Gündüz yaptığı açıklamada; “Nüfusumuz az, üç çocuk yetmez, altı çocuk yapmak lazım. Genç evlilik teşvik edilmeli, çok çocuklu ailelere maddi destek verilmeli. ‘Bir Türk dünyaya bedel’ aldatması ile nüfusumuzu azalttılar” ifadelerini kullandı.

Gündüz, dünyada yaşanan birçok olayın nüfus planlaması için, yani insan sayısının azaltılması amacıyla yapıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Koronavirüs plandemisi ve sahte aşısı bu amaç için kullanılmaktadır. Bir buçuk yılda dünyada beş milyon insan bu virüs ve ilaçlarla katledildi. Eşcinsellik meşru görülerek ve eşcinselliğe teşvik edilerek de insan nüfusu azaltılmaya çalışılmaktadır.

Ülkemizde elli yıldır uygulanan nüfus planlaması ile ne yazık ki nüfusumuz geriletilmiştir. Yirmi yıl önce bizim yüz milyon nüfusu aşmış olmamız lazımdı. Bu eksiği telafi etmek ve ileride daha büyük güç olmak için acilen nüfus artışı sağlanmalıdır. Genç evlilikler teşvik edilmeli, yirmi beş yaşını geçmiş maddi durumu olmayanlar devlet desteği ile evlendirilmeli ve çok çocuklu ailelere çocuk başına yüksek maddi destek verilmeli. Üç çocuk yetmez, bu eksiği telafi etmek için aileler altı çocuk sahibi olmalı. Doğu ve Güneydoğu'da Kürt kardeşlerimiz bu plana uymadılar ülkemizdeki nüfus artışında en büyük pay Kürt kardeşlerimize aittir. Bunun için kendilerine çok teşekkürler. Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay gibi illerimizde Arap kardeşlerimiz de nüfus planlamasına uymadılar ve nüfus artışı sağladılar. Onlara da çok teşekkürler. Ama ne yazık batıya gittikçe nüfus azalmakta, Türk kardeşlerimiz ‘Bir Türk Dünyaya bedel’ aldatması ile çocuk yapmayı bıraktılar. Bu çok büyük bir yanlış ve ilerde bunun ne vahim bir hata olduğu daha net görülecektir.

Dünya'nın en büyük insan nüfusuna sahip olan Çin bile bir çocuk yapmayı kaldırdı, şu an üç çocuk yapılması teşvik ediliyor.”