SİYASET
Giriş Tarihi : 11-08-2021 16:49   Güncelleme : 11-08-2021 16:55

YDP Lideri Gündüz'den Çarpıcı İddialar

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Afganistan ve Afganistanlı göçmenler hakkında konuştu.

YDP Lideri Gündüz'den Çarpıcı İddialar

YDP Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, çok çarpıcı iddialarda bulundu. Gündüz; İran’ın sinsi bir acem oyunu içinde olduğunu belirtti, ayrıca Taliban’ın yeni IŞİD projesi olduğuna dikkat çekti.  

Genç Lider Gündüz; “İran bilerek Afganistanlı göçmenlere kapıları açmakta ve Taliban AB-D kontrolünde yeni IŞİD projesidir” dedi.

Gündüz’ün sözleri özet olarak şu şekilde oluştu: “Afganistan bizim için kadim bir dosttur. Afganistan coğrafyası bereketli toprakları ile ve yeraltı zenginlikleri ile emperyalist kapitalistlerin iştahlı sömürüsüne maruz kalmıştır. Önce Ruslar sonra AB-D Afganistan'ı sömürmüş kan ve gözyaşı gölüne çevirmiştir. Afganistan halkı dünyadaki en fakir halklardan biri haline gelmiş en fazla sakat insan hasta insan eğitimsiz insan işsiz insan haline gelmesi bu zalim kapitalist emperyalistler yüzündendir. Afganistan şuan dünya ve ABD için uyuşturucu üretim merkezi olmuştur.

Afganistanın mağdur mazlum halkı savaş ve işsizlik yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda kalmışlardır. Ancak bu halk bu göçleri ile bile zalimlerin projelerine maruz kalmışlardır. İran bilerek kapılarını bu göçmenlere açmakta ama İran’da kalmalarına izin vermeyip özellikle İran devrim muhafızları eliyle Türkiye'ye geçişleri sağlamaktalar. İran sinsi bir acem oyunu içindedir. Göçmenlerin Türkiye'de soruna sebebiyet vermelerinin altyapısı hazırlanmakta ve özellikle mezhepçi anlayış ile Şiilerin Türkiye'ye gelmesi sağlanmaktadır. Bütün bu oyunların ve hilelerin farkında olarak Büyük devlet olarak bu durumu lehimize çekmek mümkündür. Bu göçmenleri nefret ve ayrımcılık suçlarından korumamız lazım. Bu göçmenlerin gettolar oluşturmalarına izin verilmemelidir.

Taliban önce Ruslara karşı AB-D tarafından desteklendi sonra ABD için terör örgütü haline geldi. Şuan yine çekilen ABD ve NATO desteğiyle onlar adına ülkeye hükmetme çabasındadır. Taliban yeni IŞİD projesidir Taliban yobaz ve yozlaşmış İslam dışı uygulamaları ile halka zulm etmektedir ve bu şekilde hem İslami kötülemekte hem de Afganistan'ı ABD adına sömürmektedir.”