SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 30-10-2021 11:40   Güncelleme : 30-10-2021 11:40

YDP Lideri Gündüz'den, Çarpıcı İddialar

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Cumhuriyet ve CHP ile ilgili konuştu; ilginç bilgilere yer verdi, çarpıcı iddialarda bulundu.

YDP Lideri Gündüz'den, Çarpıcı İddialar

YDP Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet CHP'nin tekelinde değil, CHP kurulmadan 89 parti kuruldu. Cumhuriyet CHP ile gelmedi. Cumhuriyet şuan en güçlü döneminde. Halk doğrudan Cumhurbaşkanını ve meclisi seçmektedir” dedi.

Cumhuriyet Bayramı gündemi ile Cumhuriyet ve CHP ile ilgili konuşan Genç Lider Gündüz, ilginç bilgiler aktardı, çarpıcı iddialarda bulundu.

Gündüz; “Cumhuriyet sanki CHP'nin icadı veya keşfiymiş gibi CHP kendi tekelinde bulundurmaya çalışmaktadır. Cumhuriyet Halk idaresi halkın yönetimde yer alması demekse Osmanlı'nın son 64 yılında 1859'dan 1923'e kadar 89 siyasi parti kurulmuştu ve halk yönetimde etkin şekilde vardı. Sadaret yani başbakanlık vezaret yani bakanlık kurumları ile beraber var olan Meclisi Mebusan ve Meclisi Ayan ile oluşan Meclisi Umumi işleyişi ve Şeyhülislamlık Kurumu aslında Cumhuriyet Osmanlıda vardı anlamına gelir.

CHP Cumhuriyeti seçimlerin olmadığı yapılan seçimin açık oy gizli sayım olduğu tek adam rejimi ve tek parti diktatöryasıydı. CHP Cumhuriyeti halkın şapkası yok şalvarı çarığı var diye Ankara'ya alınmadığı dönemdi.

CHP Cumhuriyeti muhaliflerin mecliste Çankaya'da öldürüldükleri dönemdi. CHP Cumhuriyeti bin yıllık geçmişi silme geçmişle düşman olma dönemiydi.

Cumhuriyet şuan en güçlü döneminde çünkü şuan Halk Cumhurbaşkanını ve meclisi doğrudan kendisi seçmektedir. CHP döneminde Cumhurbaşkanı nasıl seçildi o meclis oturumunda neler yaşandı ne sahtekârlıklar yapıldı! Tarihçilerin bunları halka anlatması lazım. CHP'nin iddia ettiği gibi cumhuriyet tehlikede değil aksine Cumhuriyet şuan eskiden çok daha güçlü ve işlevseldir” şeklinde konuştu.