SİYASET
Giriş Tarihi : 17-09-2021 14:47   Güncelleme : 17-09-2021 14:47

YDP Lideri Gündüz’den, Sert Eleştiri

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, elektrik faturalarının çok yüksek geldiğini dile getirerek, yetkililere sert eleştirilerde bulundu.

YDP Lideri Gündüz’den, Sert Eleştiri

Yüksek elektrik faturalarının sömürü olduğunu belirten YDP Lideri Emanullah Gündüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Elektrik vatandaşı çarpmıştır. Faturalar iki katına çıkmıştır, elektrik üretim kaynakları son derece fazla olan ülkemizde elektrik bedava olmalıyken bu yüksek faturalar sömürüdür” dedi.

Vatandaşların gündemi ile siyasetin ve özellikle TV'lerdeki gece programlarının gündemi çok farklı olduğunu kaydeden genç lider Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaş çok büyük geçim sıkıntısı içindedir ve zamların altında ezilmektedir. Muhalefetin ve TV'lerin gündemi 2023 seçimlerinde kim aday olacak gibi zamansız faydasız konulardır. Vatandaşın derdi seçim değil Kılıçdaroğlu İmamoğlu değil, vatandaşın derdi geçimdir. Elektrik faturaları çok yüksek gelmekte ve yapılan zam %15 mi %50 mi belli değildir. Hane faturaları ve işyeri faturaları iki katına çıkmıştır, özellikle işleri kötü olan esnaf bu elektrik faturaları karşısında iflasın eşiğine gelmiş, kepenk kapatma noktasına gelmiştir. Devlet elektrik su telekomünikasyon gibi temel hizmetleri özelleştirmeden vatandaşa sunmalıdır, vicdansız insafsız özel şirketler vatandaşı sömürmekte ve kanını emmektedirler. Elektrik üretim kaynakları son derece fazla ve güçlü olan ülkemizde güneş enerjisinden su enerjisinden rüzgar enerjisinden ve doğal yeraltı kaynaklarından elektrik üretme imkanı varken ve elektriğin bedava olması gerekirken bu fahiş fiyatlar yüksek faturalar sömürüdür zulümdür. Özellikle Mardin ve Şanlıurfa gibi illerimizde bu yüksek elektrik fiyatları ve şirketlerin elektriği kesmeleri tarımda ciddi bir hasat gerilemesine sebep olmaktadır.”