GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-09-2021 16:44   Güncelleme : 27-09-2021 16:44

YDP Lideri Gündüz’den Sert Tepki

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, önceki gün Ankara’da düzenlenen aşı karşıtı mitingde HES kodu soran Ankara Emniyeti’ne sert tepki gösterdi.

YDP Lideri Gündüz’den Sert Tepki

YDP Lideri Gündüz, miting sonrası yatığı açıklamada, Ankara Emniyeti’ne yönelik tepkisini dile getirerek; “Aşı karşıtı mitingler siyasi amaçlı değildir, aşı karşıtlığı devlet düşmanlığı değildir, anarşi değildir. Ankara Emniyeti aşı karşıtı mitinginde HES kodu sormakla yanlış yapmıştır” cümlelerini kullandı.

Önceki gün Ankara Anıtpark’ta yapılan aşı karşıtı miting ile ilgili konuşan Genç Lider Gündüz, sözlerini şöyle Sürdürdü:

“Aşı karşıtı olmak bireysel bir tercih ve özgürlüktür, bu tercihe saygı duyulmalıdır. Aşı karşıtı mitingler siyasi amaçlı değildir. Aşı karşıtı mitingler devlet düşmanlığı değildir. Aşı karşıtı mitingler fikir ve düşünce özgürlüğüdür. Valilik ve emniyet izinleri ile yapılmaktadırlar. Bu mitinglerde anarşi yoktur, siyasi amaç yoktur. Dün yapılan mitingde polisin alana girerken HES kodu sorması sorun olmuştur ve programın 40 dakika geç başlamasına sebep olmuştur ve ben dâhil, konuşmacıların büyük kısmı selamlama konuşması dahi yapamadılar. HES kodu sorulduğu için şehir dışından gelen birçok kişi alana giremedi veya durumu protesto amaçlı alana girmeyi tercih etmediler. Ankara Emniyeti şehir dışından gelen bu insanların hakkına yanlış uygulaması ile girmiştir.

Aşı ile ilgili bu eylem ve mitinglerin devamlı yapılması lazım, bu mutad bir uygulama haline gelmeli ve Ankara'da her ay aşı karşıtı miting yapılmalıdır. Aşı ve plandemi ile ilgili konferanslar seminerler çalıştaylar yapılmalıdır.

Aşı karşıtı bu mitingleri organize eden başta Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın Bey’e ve bunda emeğe olan herkese çok teşekkürler.”