SİYASET
Giriş Tarihi : 11-05-2021 17:09   Güncelleme : 11-05-2021 17:09

YDP Turizm Politikalarına Tepki Gösterdi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, turizm politikalarına tepki gösterdi.

YDP Turizm Politikalarına Tepki Gösterdi

 

 

 

Yaptığı açıklamada turizm politikalarına tepki gösteren YDP Lideri Emanullah Gündüz,

“Rusya'nın ve Avrupa'nın düşük gelirli alt sınıf insanları üç kuruş para getirecek diye kendi vatandaşımızı bu kadar rencide edip evde hapsetmek yanlıştır” dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Turizm bakanlığı kapitalist bir bakanın elinde. İnsanları şirketlerin eline bırakmamak lazım çünkü onların vicdanı insafı yoktur onlar şirketleri kar etsin diye her şeyi yaparlar. Turizm bakanı büyük otel zincirleri olan büyük seyahat tur acenteleri olan biri ve bu kapanma onun eseri!

Turizm stratejisi değişmeli! Türkiye ucuz tatil yeri ve ekonomik paket sınıfı olan bir ülke. Türkiye'ye zengin turistler gelmiyor! Rusya'dan Avrupa'dan gelenler düşük gelirli alt sınıf parasız kişiler. Ülkemizde en çok para harcayan en fazla nakit kullananlar körfez ülkelerinden gelen Araplar bir Arap on Rus turistten daha fazla para harcıyor! Turizm stratejisi değişmeli Zengin turist çekecek planlamalar yapılmalı! On milyon turist değil üç milyon zengin kültürlü turist bize yeter! Gelen turist ahlaksızlığını fuhuşunu getiriyor!

Antalya'da yaşanan olay hepimizi üzmüştür! Maske takmadığı için polis ekiplerinin müdahale ettiği turistin bayan Polisimiz için 'güzelmiş gece bana gönderin' demesi bunların aşağılık ve iğrenç yüzünü gösteriyor! Halkımızı bu alçaklar için rencide edip eve hapsetmeye değmez! Vatandaşımız burnunu dışarı çıkaramaz iken turistler ülkede fink atıyor! Salgın global yani gelen turistte de virüs var! Sanki onlar temiz ama halkımızın tamamı hasta virüslü muamelesini halkımız adına kabul etmiyoruz!

Halkımız adına Turizm ve Dışişleri bakanlıklarına sorup cevap istiyoruz? Gelen kaç turist pozitif çıkmıştır, kaç turist hastaneye yatmıştır, kaç turist ölmüştür? Bu konuda bilgi gizlenmiş midir?"