SİYASET
Giriş Tarihi : 16-06-2021 17:24   Güncelleme : 16-06-2021 17:24

YDP’den NATO’ya Eleştiri!

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, eleştiri oklarını NATO’ya yönlendirdi.

YDP’den NATO’ya Eleştiri!

YDP Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada NATO'yu eleştirdi. “NATO PKK'ya destek olarak, Türkiye'de darbeler yaparak Gladyolar kurarak, bize ihanet etmiştir, NATO güvenirliliğini kaybetmiştir' dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri özet olarak şu şekilde oluştu: “Nato zirvelerindeki en istikrarlı ve en gözde lider olması sebebiyle Cumhurbaşkanımızı tebrik ederiz.

NATO Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı ikiyüzlülük ve ihanet içindedir. NATO Bosna'da Müslüman Boşnakların katledilmesine seyirci kalmış, hatta Sırpların katliamlarına göz yummak suretiyle destek olmuştu. NATO Türkiye'de başarılı olmuş, tüm askeri darbelerin planlayıcısı ve destekçisi olmuştur. NATO envanterine kayıtlı silahlar PKK'nın elindedir. NATO üyesi ülkeler saldırı halinde Türkiye'yi desteklemek zorundayken aksi şekilde hem NATO olarak hem de NATO üyesi ülkeler PKK'ya destek olmuşlardı. NATO siyasi kirli yapılanmalardan tutun Gladyo ve mafyalara kadar Türkiye'de yapılanmıştır. Eski dünyanın bir ürünü olan NATO, güvenirliliğini kaybetmiş, taraflı bir örgüttür. ABD hâkimiyetindeki NATO'nun dünyaya insanlığa faydası yoktur.

Birleşik Büyük Türkiye vizyonu ile Türkiye liderliğinde başta komşularımız olan Suriye Irak İran ve Mısır olmak üzere Müslüman ve Türk devletleri ile askerî, ticari, siyasi yeni oluşumlar kurulmalıdır.”