SİYASET
Giriş Tarihi : 21-04-2021 14:11   Güncelleme : 21-04-2021 14:11

Yeni Aile Bakanı’na Sert Eleştiri

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, kabineye yeni giren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık için sert eleştirilerde bulundu.

Yeni Aile Bakanı’na Sert Eleştiri

YDP Lideri Emanullah Gündüz, “Bekâr Feminist Bakan Aile için büyük tehlike. Feminist bekârdan Aile Bakanı olmaz.”

Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada bakanların değişimi ile ilgili konuşup özellikle yeni Aile Bakanı’nı eleştirip, “Bekâr feminist kadından aile bakanı olmaz, bunu halkımız adına kabul etmiyoruz” diyerek sert tepki gösterdi.

Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “Aile değerlerimiz, aile kavramımız ve aile bütünlüğümüz büyük bir tehlike ve saldırı altında. Aile bizi toplum olarak ayakta tutan ve güçlü yapan en temel yapıdır. İşte bu sebepledir ki aile ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.  

Aile; anne-baba yani karı koca, kadın erkek ve çocuklardan oluşan bir yapıdır. Bizim için bundan başka aile tanımı yoktur. Eşcinsel birliktelik aile olmak değildir, bu sapkınlığı meşru görüp kabul etmiyoruz. Bekâr olmak yalnız yaşamak da aile olmak demek değildir.

Aile olmayan bekâr feminist kadının aile bakanı yapılması masum bir hata değildir. Bekâr feminist birinin Bakan yapılması İstanbul Sözleşmesi’ni imzalatan lobilerin halen iktidarda etkin olduğunu gösteriyor. Aile olmak, aile hakkında masa başında kitap okunarak rapor yazarak anlaşılabilecek kavranabilecek basit bir durum değildir. Aile olmadan aile olma hissi sorumluluğu ile o derinlik elde edilemez. Masa başında kadın ve çocuk üzerine çalışmalar yapmış birini Aile Bakanı olarak kabul etmiyoruz. Bakan olur olmaz ilk açıklamada aileden söz etmeden feminist jargon ile kadınları konuşan yanlı taraflı birini aile bakanı olarak kabul etmiyoruz.

Bu çok büyük bir yanlıştır, bize göre masum bir hata değildir. Bu durum derhal düzeltilmelidir. Aksi milli ve manevi değerlere sahip aile yapımıza çok büyük zararlara sebebiyet verecektir.”